Açılışta Boot Önceliği Değiştirme

by teknohall

Merhaba sevgili Tekno Hall takipçileri, bu yazımızda sizlere Bilgisayarınızın açılışında boot önceliği dvd veya Usb sürücüye nasıl verilir, bunu göstermeye çalışacağım.

Öncelikle her anakart modelinde bios menüsüne giriş farklı kısayollardan olduğu için, ayrıca bios menüsünün arayüzü de değiştiği için,

sizlere birkaç anakart modeli üzerinden göstererek nasıl BIOS menüsüne girilir bunu göstereceğim.

  • Bendeki anakart modelimde BIOS menüsüne girmek için DEL tuşuna basın veya F11 ile direk BOOT önceliği menüsüne de girebilirsiniz.
  • Bu anakart modelinde ise F2 ile BIOS menüsüne girebilirsiniz.
  • Şimdi ise sizlere nasıl Açılışta Boot Önceliği Değiştirme yapabileceğinizi göstereceğim.

En üst kısımdaki menülerden BOOT veya Ön Yükleme Menüsüne girdikten sonra karşımıza bilgisayarımıza bağlı tüm diskleri ve DVD sürücüleri görebilirsiniz, bunları elinizle istediğiniz gibi değiştirip Açılışta BOOT (Ön Yükleme) Önceliği Değiştirebilirsiniz.

En son adımda Save and Exit kısayol tuşu hangisiyse, bu kısayol tuşuyla değişiklikleri kaydederek bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz. Bendeki BIOS menüsünde bu kısayol F10 tuşu, büyük ihtimalle sizde de böyledir.

Umarım konu hakkındaki yazımızı beğenmiş, faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın. Tekno Hall.

VİDEOMUZ YAYINDA

Related Posts

Yorum Bırakın...