Amazon ’un İkon Lideri Jeff Bezos Koltuğunu Devrediyor

by teknohall
jeff-bezos

Jeffrey Preston Bezos, dünya çapında faaliyet gösteren teknoloji şirketi Amazon’un kurucusu, CEO’su ve başkanı olarak bilinen Amerikalı internet girişimcisi. Dünyanın en zenginleri listesinde başlarda yer almasıyla ünlü. Forbes’in 2021 yılına ait raporuna göre net serveti 190. Amazon’un günümüzde dünyanın en büyük ve gelişmiş online alışveriş platformu olmasında emeği yadsınamaz bir gerçek. Amazon.com, Inc. Seattle, Washington merkezli, e-ticaret, bulut bilişim, dijital akış, ve yapay zekâya odaklanan çok uluslu bir Amerikan teknoloji şirketidir. Google, Apple, Microsoft, ve Facebook ile birlikte B.D. bilgi teknolojisi endüstrisindeki “En Büyük Beş Şirket” listesinde bulunmakta Jeff Preston Bezos sayesinde online alışveriş platformları da son on yılda çoğaldı ve gelişti. Jeffrey Bezos, geçtiğimiz günlerde tahtını yeni birine devredeceğinin sinyallerini vermişti. Detaylar net değildi ancak son gelen haberlere göre hem tahtın devri hem de gelecek olan kişi belirlenmiş gibi görünüyor.

Devir Teslim Amazon İçin Anlamlı Bir Günde Yapılacak

Gelen son haberlere göre, Andy Jassy, Amazon’un CEO koltuğuna 5 Temmuz tarihinde oturacak. Bu tarih simgesel olarak önemli bir tarih çünkü Amazon’un 27. kuruluş yıldönümüne denk geliyor.

amazon-andy-jassy

1990 yılında Harvard’tan mezun olan Andy Jassy ise kariyerindeki başarılar ile anlamlı bir tercih. İlk çalışma hayatına, üniversitedeki son sınavını verdiğinin ertesi gün Amazon’da başlamış biri. Şirketin en alt kademelerinden başlayıp, CEO koltuğuna oturmaya hazırlanan Andy Jassy, Bezos’a göre olağan üstü bir lider olacak. Bir röpörtajında verdiği açıklamasında “Andy’ye güvenim tam. Neredeyse benim kadar uzun zamandır Amazon’da görev yapıyor, şirket içinde iyi tanınıyor. Olağanüstü bir lider olacak.” sözleri sarf etti. Andy Jassy CEO pozisyonuna geçerken, Bezos da şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenecek.

Related Posts

Yorum Bırakın...