Android Unutulan Kilit Ekranı Şifresi Nasıl Bulunur?

by Merve Taş
Android Unutulan Kilit Ekranı Şifresi Nasıl Bulunur?

Android Unutulan Kilit Ekranı Şifresi Nasıl Bulunur? Aşağıda

Android Unutulan Kilit Ekranı Şifresi Nasıl Bulunur?

Android Unutulan Kilit Şifresi Nasıl Bulunur? Android telefonunuzda tuş kilidi olarak seçeceğiniz birden fazla seçeneğiniz vardır; bunlar PIN kodu, desen ya da şifredir. Eğer tuş kilidinizi bir gün unutursanız, işte o zaman ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Android’in son sürümlerinde bu şifreyi kırmak gerçekten zordur; bu yüzden telefonunuz çalınırsa güvenliği yerinde olacaktır. Eğer Android telefonunuza bağlı olan Google hesabınızın mail adresini ve şifresini biliyorsanız, bu durumdan kolayca sıyrılabilirsiniz! Aşağıda sizin için nasıl yapacağınızı anlattık.

Telefonunuza her ne durumda olursanız olun, Smart Lock’u kullandığınız zaman ve evinizdeki Wi-Fi ağına bağlarsanız, tuş kilidiniz otomatik olarak açılır. Ya da, eğer telefonunuz Samsung ise Google’a Samsung Fin My Mobile yazın ve o web sitesine gidin. Uzaktan erişim ile birlikte ekranınızın tuş kilidini açabilir, kilit ekran şifrenizi kaldırabilirsiniz.

Eğer telefonunuzda Android 4 ve daha alt sürümler varsa; tuş kilidini unuttuğunuz telefonunuzun şifresini kaldırmak daha kolaydır. Android 5 ve üstü sürümlerde bu daha zorlaştı, çünkü Google güvenlik önlemlerini arttırdı. Eğer telefonunuz daha eski yazılım sürümlerine sahipse; kilit ekranınızdaki şifrenizi 5 kez yanlış girin ve Unuttum tuşuna basın. Cihazınıza bağlı olan mail adresinizi ve şifrenizi girdikten sonra tuş kilidinizi kolayca açabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...