ASUS ROG Phone 5: Oyuncu Telefonu İncelemesi

by Ayse Genc
ASUS ROG Phone 5

Asus, 2018’deki lansmanından bu yana amiral gemisi ROG oyun akıllı telefon markasını istikrarlı bir şekilde geliştirdi. Şimdi, bu serinin en son modeli Asus ROG Phone 5 serisi. ROG 4 modeli yok. ASUS, Doğu Asya ülkelerinde “4” numaralı yaygın bir batıl inanç nedeniyle ROG Phone 3’ten ROG Phone 5’e atladı. Standart, Pro ve Ultimate modelleri içeren telefon hattı, ROG Phone 3’e göre bir devrimden çok bir evrimdir. Ancak Asus ROG Phone 5 serisi artık akıllı telefon meraklıları ve uzman kullanıcılar için en iyi oyun telefonlarından biri olabilir. Oyun telefonlarının çok güçlü ve uzun ömürlü hale geldiği ve yayıncıların nihayet mobili daha ciddiye aldığı bir noktaya ulaştık.

Dahili olarak, Ultimate modelinde 18 GB’a kadar RAM içeren bir Qualcomm Snapdragon 888 yonga seti barındırıyor. Pro ve Ultimate varyantları ayrıca 512 GB dahili depolamayı da paketler. Standart model ROG Vision arka ekrana sahip olmasa da 65W kablolu şarj ile diğer telefon modelleri gibi 6.000mAh pil paketi içeriyor. Standart model ROG Vision 144 Hz AMOLED ekran ayrıca HDR10 + desteği ve 1 ms yanıt süresi ile 6,78 inç genişliğe sahiptir. Diğer pratik eklemeler arasında 3,5 mm kulaklık jakının geri dönüşü, çift SIM / çift bekleme desteği ve iki USB-C bağlantı noktası bulunur.

Olumlu yanlarına rağmen ROG Phone 5’i düşünenler bazı alanlarda taviz vermek zorunda kalacak. Serideki tüm modellerde hala bir IP derecesi yok. Telefonlar 240 gramın altında ve 10.3 mm derinlikte geliyor ve daha kalın ve ağır kalıyor. Yetkili kamera yeteneklerine rağmen Asus, ROG Phone 3’te kullanılan aynı 64 + 8 + 5MP formülü tercih ediyor. Orada bazı gelişmeler isteyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

Asus ROG Phone 5 Modelini İyi Bir Oyun Telefonu Yapan Nedir?

ROG Telefonu oyun oynamak için bu kadar iyi yapan şeylerden biri de sunduğu tüm yazılım özellikleridir. Çerçeveye yerleştirilen dokunmaları ve kaydırmaları algılayabilen ultrasonik sensörler olan AirTriggers sayesinde, birçok mobil oyunu bir kontrol cihazını çıkarmanıza gerek kalmadan oynayabilirsiniz. Örneğin atıcılarda, bir ultrasonik omuz düğmesini nişan almak ve diğerini ateşlemek için haritalandırabilir, parmaklarınızın geri kalanını hareket ve diğer eylemler için serbest bırakabilirsiniz. Bu, ROG Phone 5’te AirTrigger’ların çok temel bir kullanımıdır. Yine de tüm seçeneklerle çok daha fazla yaratıcı olabilirsiniz. Aslında, temel ROG Phone 5, ekranda aynı anda 14’e kadar belirli temas noktasını eşleyebilir. Bunun gerçekleşmesi için bir dizi dokunma, slayt, kaydırma ve hareket hareketini tek tek eşlemeniz gerekecek. Ancak rahat edeceğiniz bir kurulum elde ettiğinizde çoğu oyun çok daha az ekran dokunuşu gerektirecektir.

Bir oyundayken Game Genie arayüzünü sık sık kaydırarak açabilirsiniz. Game Genie’den parlaklığı hızla değiştirebilir, ekran görüntüsü alabilir, ekran kaydı başlatabilir veya kısa bir klip kaydedebilir, bildirimleri değiştirebilir, yenileme oranını değiştirebilir, gezinme düğmelerini engelleyebilir, telefon aramalarını engelleyebilir, arka plan kaynaklarını serbest bırakabilir, gerçek zamanlı olarak gösterebilirsiniz bir kaplamadaki performans istatistikleri, yüzen bir pencerede bir mesajlaşma uygulaması başlatabilir, şarjı atlama özelliğini değiştirebilirsiniz. ROG Phone 5’teki Game Genie’ye yapılan yeni eklemelerden biri, telefonda oyun içinde meydana gelen bir şeye karşılık gelen titreşimler üreten Haptic sestir. Yalnızca bir avuç oyunla çalışır ve bunu Geliştirici Seçenekleri’nde etkinleştirmenizi gerektirir.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...