Galaxy S21 Beklemeye Değer mi? Yoksa S20 Almalı mıyım?

by Ayse Genc
S21

Galaxy S20 ve Galaxy S21, görünüşe göre temel yüzeyde oldukça benzer. Her ikisi de 120Hz yenileme hızına ve 6.2 inç ekranlara, 4.000 mAh bataryaya, 5G bağlantıya ve benzer kamera özelliklerine (12 megapiksel ultra geniş lens dahil) sahip.

Galaxy S21 Ultra’ya yükselttiğinizde daha büyük farklar ortaya çıkıyor. Ancak o zaman bile, özellikleri Galaxy S20 Ultra’nın özelliklerine çok benziyor. Her iki premium telefon da daha gelişmiş bir kamera ve büyük bir 5.000 mAh pil içerir. Bununla birlikte, S21 Ultra’nın daha yüksek çözünürlüklü bir WQHD Plus ekran ve özellikle bir kalem içerdiği söyleniyor.

Galaxy S20+

Yeni bir Android telefon için arayış içindeyseniz, Samsung Galaxy serisinin geçen yılki amiral gemisi telefonu olan Samsung Galaxy S20 5G’yi düşünüyor olabilirsiniz. İki Galaxy telefonu arasındaki farklar nelerdir? Şimdi bir Galaxy S20 almalı mıyım yoksa S21’i beklemeye değer mi?

Samsung’un hiçbirinin onaylamadığı veya yorum yapmadığı, söylentilere ve sızıntılara dayanan iki Galaxy modeli arasındaki ana farklar aşağıda incelenmiştir.

Kullanılan İşlemci

Galaxy S21’in daha hızlı 5G performansı ve daha uzun pil ömrü sunduğunu ve yeni bir Snapdragon 888 işlemciye sahip olduğu söyleniyor. Galaxy S20, eski Snapdragon 865 yongası ile çalışıyor.

Ekran Özellikleri

Galaxy S20, bir HD Plus dinamik AMOLED ekrana sahipken, Galaxy S21’in daha yüksek çözünürlüğe ve daha iyi görüntü kalitesine sahip olması gereken bir FHD Plus LTPS ekranı içerdiği bildiriliyor.

Renkler

Tüm modeller tüm renkleri sunmasa da kozmik gri, bulut mavisi, bulut pembesi ve kozmik siyah renkte bir Galaxy S20 satın alabilirsiniz. Galaxy S21’in hayalet menekşe, hayalet pembe, hayalet gri, hayalet beyaz, hayalet gümüş veya hayalet siyah renklerinde geleceği bildiriliyor. Ancak yine de tüm modeller tüm renkleri sunmayacaktır.

Fiyat Karşılaştırması

Galaxy S20 999 dolardan başladı, ancak fiyatı o zamandan beri Amazon ve Best Buy’da yayınlandığı sırada 800 dolara düştü. Galaxy S20 Plus 1.199 dolardan başladı ve Galaxy S20 Ultra 1.399 dolardan başladı. Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra’nın sırasıyla 850 dolar, 1.050 dolar ve 1.250 dolardan başlayacağı söyleniyor. Fiyat düşüşü büyük olasılıkla salgın sırasında cep telefonu satışlarındaki düşüşten kaynaklanıyor.

Söylentil doğru çıkarsa, yeni Samsung Galaxy S21 akıllı telefon serisi önceki Galaxy S20 ailesinden daha ucuz olabilir. Güney Koreli sızıntı yapan Landsk, Galaxy S21’in 850 dolardan, S21 Plus’ın 1.050 dolardan ve S21 Ultra’nın 1.250 dolardan başlayacağını tahmin ediyor. Geçen mart ayında temel S20’nin lansman fiyatından 100 dolarlık bir düşüş olabilir.

Galaxy S21 Fiyatı

 Samsung’un bir sonraki telefonu S20’den 100 dolar daha ucuza mal olabilir. Samsung’un 2021 amiral gemisi telefonu, 2020’de hayal kırıklığı yaratan bir satış düşüşünün ardından geçen yıla göre daha uygun fiyatlı olabilir.

Hangi Galaxy Telefonun Satın Alınacağına Nasıl Karar Verilir?

Herhangi bir telefon satın alımında olduğu gibi, ne aradığınıza bağlıdır. Temel Galaxy S20’nin fiyatı 800 dolara düştüğü için, şu anda ihtiyacınız varsa para için fena bir telefon değil. Özellikle de yeni Galaxy S21 ile aynı özelliklerin çoğunu içerdiği için. Ancak S21 piyasaya sürüldükten sonra fiyatın daha da düşüp düşmeyeceğini henüz bilmiyoruz. Olmazsa ve yine de yaklaşık 800 dolar harcamayı planlıyorsanız, 850 dolarlık söylentili başlangıç ​​fiyatı için Galaxy S21’e geçebilirsiniz. Çünkü bu size daha iyi bir işlemci ve farklı bir ekran sağlayacaktır.

Samsung, yeni katlanabilir telefonlarını “daha erişilebilir” olarak lanse ediyor ve bu da fiyatları daha genel olarak düşürebilir. Teknoloji devi, 2020’nin ikinci çeyreğinde %20’den fazla satış düşüşünü gördükten sonra cihazlarını daha uygun fiyatlı hale getirme baskısı hissediyor olabilir. Analistler, akıllı telefon satışlarındaki düşüşün nedeni olarak korona virüs salgını olduğunu gösteriyor.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...