Gizli Mac Özellikleri Nelerdir?

by Merve Taş
Gizli Mac Özellikleri

Gizli Mac özellikleri ile tanışın! Birçok Mac kullanıcısının farkında olmadığı özellikler sizin için derledik!

Gizli Mac Özellikleri

Gizli Mac özellikleri arasından hangilerini daha çok seveceğiniz tartışılır olsa da; birçok bilmediğiniz özellik olduğuna eminiz! Kullanım kolaylığı ve Apple ailesi arasında kolayca senkronizasyon sağlaması gibi birçok avantaja sahip olduğu için sıkça tercih edilen Mac bilgisayarları hadi gelin biraz daha yakından tanıyalım!

Mac Quick Look

Mac Quick Look, erişmek istediğiniz klasörlerin önizlemesini görmenizi sağlar. Bu özelliği kullanmak için Finder’ı açmalı ve Quick Look özelliğini kullanacağınız klasöre tıklamalısınız. Ardından farenizle tıkladıktan sonra boşluk tuşuna dokunun.

Mac Spaces

Mac Spaces özelliği; Windows’taki sanal masaüstü özelliğine benzer. Farklı masaüstlerini kullanmanızı ve çalışma alanları belirlemenizi sağlar. F3’e basın, daha sonra + simgesine basın. Masaüstleri kolayca açılacaktır.

Mac Tam Ekran Modu

Mac Tam Ekran Modu, eğer bilgisayarınızdan önemli bir iş yapıyorsanız gerçekten işinize yarayabilecek bir özellik! Eğer dikkatinizi işinize ya da oyununuza; her ne yapıyorsanız ona vermek istiyorsanız ekranınızı tam ekran moduna alabilirsiniz, böylece diğer pencereleri görmeyeceksiniz. Bunun için açık olan pencerenizde sol üst köşedeki yeşil düğmeye basın.

Mac Ekran Görüntüsü Alma

Mac Ekran Görüntüsü Alma işlemi aslında çok kolay! Ekranınızda bulunan bilgileri kaybetmemek ve istediğiniz zaman bakmak, hatta başkalarıyla paylaşmak için bu özelliği kolayca kullanabilirsiniz. Bunun için Shift+Command+3 tuşlarına aynı anda basmalısınız; ekran görüntünüz kendiliğinden kaydolacaktır.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...