Google Chrome Uzantı Kaldırma Nasıl Yapılır?

by Merve Taş

Google Chrome uzantı kaldırma nasıl yapılır? İndirdiğiniz uzantıları kaldırarak Google Chrome’u nasıl kaldırabilirsiniz? Gelin, öğrenelim!

Google Chrome kullananlar, hepinizi ilgilen bir bilgi veriyoruz; toplanın! Google Chrome deneyiminizden daha fazla verim almak adına ya da Chrome’da yaşadığınız sorunları gidermek istiyorsanız; indirdiğiniz tüm uzantıları devre dışı bırakarak Chrome’unuzu çalıştırmanız gerekebilir! Google Chrome uzantı kaldırma için çok kolay bir yöntem var, gelin öğrenelim!

Google Chrome Uzantı Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınıza indirdiğiniz tüm web tarayıcılarını bir kenara atın; kabul edelim, Google Chrome hepimizin hayatında devrim niteliğinde bir yenilik yarattı. Kolay kullanımı, arayüzü, erişilebilirliği derken Chrome sayesinde diğer tüm web tarayıcıları sildik, internet deneyimimizi tamamen onun ellerine bıraktık! En büyük etkenlerden biri de, tabi ki Google güvencesi ile birlikte çalışması.

Bilgisayarınızda yüklü olan Chrome sürümü ile yaşadığınız sorunları gidermeye çalışıyor olabilirsiniz. Herhangi bir sebepten ötürü Google Chrome uzantı kaldırma yöntemlerini araştırıyorsanız, sizin için en kolay yöntemlerden birini araştırdık. Adım adım ilerleyerek Chrome’daki uzantıları kaldıralım.

Öncelikle, masaüstünüze Chrome’un bir kısayolunu oluşturmalısınız. Windows 10 ya da Windows 11 kullanmanız fark etmez, iki Windows sürümü için de adımlar aynıdır. Kısayol oluşturmak için, masaüstünüzdeki boş bir alana sağ tıklayarak Yeni -> Kısayol’u seçin.

Önünüze açılan “Kısayol Oluştur” penceresinde, arama kutucuğunun yanında bulunan “Gözat” tuşuna tıklayın. Açılan “Dosya veya Klasörlere Göz At” penceresinden Google Chrome’u bularak seçin ve Tamam tuşuna basın.

Chrome genellikle C:\Program Files\Google\Chrome\Application altına yüklenir. (“Program Files” içinde yoksa, C: sürücünüzdeki “Program Files (x86)”yi de deneyin.)

google chrome uzantı kaldırma

Bu pencereden Chrome’u seçtiğinizde, önünüze aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak.

google chrome uzantı kaldırma

Bu pencere önünüze çıktığında, “Öğenin konumunu yazın” kutucuğunun altında “C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe” yazacak. Ekranda görüldüğü gibi, son tırnak işaretinin yanına basarak önce boşluk tuşuna basarak şu metni girin:

–disable-extensions

Bu metni yazmayı bitirdiğinizde, yukarıdaki gibi bir konum bilginiz olacaktır. Devam etmek için İleri tuşuna basın.

Yukarıdaki görselde görüldüğü gibi, yarattığınız yeni kısayola bir isim vermeniz için bir pencere açılır. Bu kısayolun ne işe yaradığını unutmamak adına, aklınızda kalacak bir isim girerek Son tuşuna basın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...