Google Fotoğraflar Depolama Sınırına Dahil Oldu. Son Gün 1 Haziran!

by Ayse Genc
Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar Depolama Alanı Kontrol Etmenin Tam Zamanı

Ne kadar ücretsiz Google depolama alanınız kaldığını nasıl kontrol edersiniz? Google Fotoğraflar artık depolama sınırınıza dahil oldu. Bu nedenle ne kadar alan kaldığını kontrol etmek gerekmektedir.

Görünüşe göre ücretsiz uygulamaların günleri yavaş yavaş durma noktasına geliyor. Kısa bir süre önce, şifre yöneticisi LastPass, ücretsiz uygulamasının kullanışlılığını büyük ölçüde sınırladığını duyurdu. LastPass, şifrelenmiş parolaları çevrimiçi olarak saklayan ücretsiz bir parola yöneticisidir. LastPass’ın standart sürümü bir web arayüzü ile birlikte geliyor. Ancak aynı zamanda çeşitli web tarayıcıları için eklentiler ve birçok akıllı telefon için uygulamalar içerir. Bunu üzerine Google, ücretsiz sınırsız fotoğraf depolama politikasını sona erdirdiğini yeniden onaylayan e-postalar gönderdi:

Google fotoğraflar

“1 Haziran 2021’den itibaren, yüksek kalitede yedeklenen tüm yeni fotoğraflar ve videolar, Google Drive ve Gmail gibi diğer Google hizmetlerinde olduğu gibi, Google hesabınızla veya satın almış olabileceğiniz herhangi bir ek depolama alanıyla birlikte gelen ücretsiz 15 GB depolama alanına dahil edilecektir.”

1 Haziran’a Kadar Yüksek Kaliteli Fotoğraf Ekleyebilirsiniz

Google’ın Kasım 2020’de duyurduğu yeni politikası göz önüne alındığında bu bir sürpriz değil aslında.  1 Haziran’a kadar istediğiniz kadar “yüksek kaliteli” fotoğraf ekleyebilirsiniz. Bu nedenle çok sayıda eski fotoğraf yüklemeyi planlıyorsanız, bunu yapmanın tam zamanı. Bu arada, halihazırda ne kadar alan kullandığınızı öğrenmek isteyebilirsiniz, böylece yeni sürüme geçmeniz gerekip gerekmediğini anlayabilirsiniz. Kontrol etmek oldukça kolay ve yapmanın birkaç yolu var:

Google fotoğraflar

https://one.google.com/storage sayfasına gittiğinizde, ne kadar depolama alanı kullandığınızı ve bunun Google Drive, Gmail, Google Fotoğraflar ve cihaz yedeklemeniz arasında nasıl bölündüğünün bir dökümünü göreceksiniz. (Not: Sahip olduğunuz Google hesabının türüne bağlı olarak sayfanın nasıl göründüğü değişebilir.)

Google Drive sayfanıza gidip sol taraftaki sütunun altında gösterilen Depolama istatistiğine bakarak ne kadar depolama alanınız kaldığını da görebilirsiniz. Google ayrıca, mevcut kullanımınıza bağlı olarak, depolama alanınızı artırmanızın ne kadar süreceğini tahmin eden bir sayfa oluşturdu. Burada bulabilirsiniz.

1 Haziran için son tarih geçtikten sonra Google, sınırınıza yaklaştığınızda hatırlatıcılar göndereceğini söylüyor. Ayrıca, “karanlık, bulanık ve başka türlü istenmeyen içerik” olarak adlandırdığı şeyi tanımlayacak bir araç sağlamayı da amaçlamaktadır. Artık ne kadar alanınız kaldığını bildiğinize göre, bundan sonra ne yapmak istediğinizi karar verebilirsiniz. Sınırınıza yaklaşıyorsanız, daha fazla depolama alanı için Google’a ödeme yapmak da isteyebilirsiniz.  

Google fotoğraflar

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...