Google Hesabına Bağlı Cihazları Kaldırma Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
google hesabına bağlı cihazları kaldırma

Google hesabına bağlı cihazları kaldırma nasıl yapılır?

Google hizmetlerini kullanmaya devam ettiğimiz sürece, sanal ortamdaki neredeyse tüm hareketlerimiz şirketlerle paylaşılıyor. Google kullanmayıp sadece Gmail kullanıyor olabilirsiiniz, ya da Google’ın çoğu hizmetinden yararlanıyor olabilirsiniz.

Google her ne kadar güvenli olsa da, genel olarak internet ortamı gerçekten tehlikeli olabiliyor. Kötü amaçlı yazılımlar bilgilerinizi çalmak için adeta pusuda bekliyor, savunmasız bir anınızda hesaplarınıza erişmek için ellerinden geleni yapıyor.

Google hesaplarınıza farklı bir hesaptan giriş yapıldığında size bildirim geliyor ama eğer kimliğiniz çalındıysa bildirimin de bir faydası kalmıyor. Aşağıda sizin için alabileceğiniz önlemleri anlattık.

Google Hesabına Bağlı Cihazları Kaldırma

Google hesabına bağlı cihazları kaldırmak nasıl yapılır? Google’da hesaplarınıza bağlı cihazları yönetebileceğiniz bir kısım var. Bunun için güvenlik sayfasına gitmelisiniz.

  1. Google hesabınızı yönetin kısmına, ardından da güvenlik bölümüne gidin.
  2. Alt kısımda bulunan Cihazlarınız kısmını bulun.
  3. Tüm cihazları yönet’e basın.
  4. Hesabınızla oturum açan tüm cihazları görebilirsiniz. Tüm cihazlara bakın, eğer sizin girişiniz dışında bir cihaz görürseniz üstüne tıklayın.
  5. Tıkladığınız zaman tüm bilgileri görebilirsiniz: Ne zaman oturum açıldığı, en son ne zaman çevrimiçi olunduğunu, nereden oturum açıldığını…
  6. Size ait olmayan girişler varsa, buradan çıkış yapın.

Şifrenizi Değiştirmeyi Unutmayın

Google hesabınıza erişilen cihazlardan çıkış yapsanız da, kimlik avcısı hala hesabınıza girebilir. Bunun için şifrenizi değiştirin, hatta diğer güvenlik önlemlerine de göz atarak yapabildiğiniz hepsini aktif hale getirin.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...