Google Store İlk Mağazasını New York’ta Açtı

by teknohall
Google Store New York Mağazası

İnternet ve teknoloji devi Google, New York City’deki Chelsea semtindeki ofislerinin altında bulunan ilk mağazasını açtı. Google yeni cihazlarının piyasaya sürülmesi için dünya çapında yıllarca pop-up mağazalar açıyordu. Şimdi ise Google Store, tüm müşterilerinin görmesine ve denemesine izin vermek için ilk resmi mağazasını faaliyete geçirdi.

Google Store New York

Google Store ’da ziyaretçiler, mağazanın vitrinlerini süsleyen fiziksel ve dijital ürünlerle karşılıyor. İçeri girdikten sonra, ışıkla dolu bir alan, google hayal alanı adı verilen yüksek dairesel bir cam yapıya ev sahipliği yapıyor Burada müşteriler ekranlarla etkileşime girebiliyor. Ayrıca, ürünler ve teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinebiliyorlar. Soruları yanıtlamak, onarım teklifleri sunmak ve sorunları yerinde gidermek için uzman bir mağaza ekibine sahipler.

Google Store Odaları

Google Store, perakende alanından çok bir gösteri odası gibi tasarlanmış. Ana alanda tabureler ve sandalyeler var. Ayrıca, Google’ın ürüne özel deneyimlere sahip “korumalı alanlar” dediği odalar var. Bir odada müşteriler, Nest hub’ı kullanma konusunda küçük bir skeçten geçecekler. Pixel telefonlar için oda, düşük ışıkta fotoğraf çekme özelliğini sergileyecek. Tasarımı harika bir oyun odası ve Google’ın oturma odası ürünlerini sergilemek için tasarlanmış başka bir oda vb. 

Google ayrıca, Google Translate’den başlayarak, teknolojilerini gösteren sergilerle dolduracağı dairesel bir cam kabin inşa etmiş.

Google Store ’da Hangi Ürünler Var?

Öncelikle Google’ın Pixel telefonları, Nest akıllı ev gadget’ları, Fitbit’ler ve çeşitli diğer cihazlar dahil olmak üzere kendi donanım ürünlerni görebilirsiniz. Ayrıca şapka veya tişörtler gibi Google aksesuarlarını da mağazada bulabileceksiniz. Ek olarak bundan sonra GoogleStore.com ‘dan çevrimiçi alışveriş yapanlar siparişlerini mağazadan teslim alabiliyor.

Google Teknik Servis Ekibi Hizmetinizde

Google Store Hizmetleri

Google’ın mağazasında,

  • Kırık bir Pixel ekranını düzeltme,
  • kurulumlara yardımcı olma gibi çeşitli teknik sorunlar için mağazada servis ekibi mevcut.

Google Mağazası Tasarımı

New york Google Store’un her öğesi, özenle seçilmiş. Aydınlatma armatürleri enerji açısından verimli, ahşap mobilyalar ,geri dönüşümden malzemelerle üretilen halılar. 

Google Store New York

Sanal dünyadan fiziksel dünyaya, son yılların trendine göre ters bir adımla. Mağazaların çoğu internete taşınıyorsa, yazılım donanıma üstün geliyorsa, büyük isimler insanlarla yeniden bağlantı kurmak istiyor. Artık Google da öncü Apple ve Amazon örneğini takip ediyor

Related Posts

Yorum Bırakın...