Facebook ile Instagram Hesabının Bağlantısını Kesme Nasıl Yapılır?

by Ayse Genc
facebook-ile-instagram-hesabinin-baglantisini-kesme

Facebook ile Instagram Hesabının Bağlantısını Kesme Nasıl Yapılır?

Facebook ile Instagram Hesabının Bağlantısını Kesme Nasıl Yapılır?

Facebook ile Instagram Hesabının Bağlantısını Kesme Nasıl Yapılır? Sosyal medyada aktifseniz, hem Instagram hem de Facebook hesaplarınızı bağlamanın birçok avantajı olduğunu bileceksiniz. İlk olarak, Instagram gönderilerinizi Facebook’ta paylaşabilir ve Instagram’da Facebook’daki arkadaşlarınızı bulup onlarla bağlantı kurabilirsiniz.

Bu hesapları bağlamak, aynı içeriği göndermek ve her iki sosyal ağda aynı arkadaş grubuna bağlanmak için birçok basit adımdan geçmeniz gerekecektir. Yine de, bu iki sosyal ağın da bağlantısını kesmek istiyorsanız, aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

Instagram Hesabınızın Facebook ile Bağlantısını Nasıl Kesersiniz?

 Instagram’ın Facebook ile olan bağlantısını kesmek için önce Instagram’ı telefonunuzda açmanız ve aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir. Ayarlar -> Seçenekler’e gidin ve Bağlı Hesaplar -> Facebook’a tıklayın. Hesabın Bağlantısını Kaldır’a dokunun. İOS cihazlarda, Facebook hesabının bağlantısını kesmek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı alacaksınız. Evet seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

Özellikle, Instagram’daki işletme hesabı kullanıcıları, önce kişisel bir hesaba geçerek aynı işlemleri yapmanız gerekmektedir. Bunu yapmak için İşletme Ayarları -> Seçenekler’e gidin ve Kişisel Hesaba Geri Dön seçeneğine tıklayın. Bunu yaptığınızda, Instagram’da paylaştığınız tüm yeni gönderiler artık Facebook’ta görünmeyecektir. Ayrıca, Instagram’da Facebook arkadaşlarınıza takip etme isteği gönderemeyeceksiniz.

Instagram Gönderilerini Facebook’tan Kaldırma

Her iki sosyal medya ağının bağlantısını kesmek sizin için yeterli değilse, devam edip daha önce Facebook’ta paylaştığınız Instagram gönderilerini kaldırabilirsiniz. Aynı şekilde bir tarayıcıda aşağıdaki adımları da takip edebilirsiniz.

Öncelikle Ayarlar -> Uygulamalar’a gidin. Listede Instagram görünmüyorsa “Daha Fazla Göster” seçeneğine tıklayın. Listeden Instagram simgesine tıklayın.  Ardından ekranın altında, “Uygulamayı Kaldır” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın. Açılır pencerede, Facebook hesabınızda paylaştığınız tüm Instagram gönderilerinizi kaldırmak için kutuyu işaretleyin. Kaldır’ı tıklayarak onaylayın.

Instagram ve Facebook hesaplarınızı bağlamak ve Instagram’daki gönderileri doğrudan Facebook’ta paylaşmak için:

  1. Profilinize gidin ve seçenekler simgesine dokunun.
  2. Ayarlar’a dokunun.
  3. Hesap’a ve ardından Bağlı Hesaplar’a dokunun.
  4. Facebook’a dokunun ve giriş bilgilerinizi girin.

Hesaplarınızı bağladıktan sonra, açıklama eklediğiniz aynı sayfada gönderiyi Facebook’ta paylaşma seçeneğini görürsünüz. Instagram’daki fotoğraf veya videolarınızı, yönettiğiniz Facebook sayfasında da paylaşabilirsiniz.

Hesabınızın Bağlantısını Kaldırma

Facebook hesabınızın bağlantısını kaldırmak için:

  1. Profilinize gidin ve seçenekler simgesine dokunun.
  2. Ayarlar’a dokunun.
  3. Hesap’a ve ardından Bağlı Hesaplar’a dokunun.
  4. Facebook’a dokunun ve ardından Hesabın Bağlantısını Kaldır (iPhone) veya Bağlantıyı Kaldır’a (Android) dokunun.
  5. Onaylamak için Evet, Bağlantıyı Kaldır’a dokunun.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...