iPhone Arka Plan Uygulamaları Nasıl Kapatılır? Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatmayın!

by Merve Taş
iphone arka plan uygulamaları

iPhone arka plan uygulamaları nasıl kapatılır? Bir uygulama nasıl kapatılır? Arka planda çalışan uygulamalar nasıl kapatılır?

iPhone Arka Plan Uygulamaları Nasıl Kapatılır? Bir uygulama nasıl kapatılır?

iPhone arka plan uygulamaları nasıl kapatılır? Bir uygulama nasıl kapatılır? Eğer telefonunuz yavaşsa, genellikle yapacağınız ilk şey arkada çalışan tüm uygulamaları kapatmaktır. Bu çoğu zaman doğru bir hareket gibi gözükür, çünkü aynı durum bilgisayar kullanırken de çalışıyor. Eğer bilgisayarımızda bir program yavaşlarsa, diğer tür programları kapatırız ve çoğu zaman bilgisayarımızın performansı anında düzelir. Arka planda çalışan programları kapatarak, programların kullandığı alanı temizleriz ve bu performansı arttırır.

Bu geleneksel yöntem biraz bozulan televizyona vurmak gibi olsa da, iPhone kullananlar için en doğru yöntem olmayabilir. Bunun en büyük sebebi, telefonunuzda arka planda programlar çalıştığında alan zaten kendi kendine boşaltılıyor. Yani, örneğin Instagram’a girdiniz ve şu an Whatsapp’ınız açık. Instagram’dan Whatsapp’a geçiş yaptığınızda Instagram arkada açık olsa bile, işlem alanını kaplamıyor ve telefonun çalışmasına bir etkisi olmuyor. Arka planda çalışan uygulamaları sürekli kapattığınızda telefonunuzun pilini düşürebilir ve telefonunuzu yavaşlatabilir.

iPhone Arka Plan Uygulamaları Kapatmak Telefonunuzu Bozabilir!

Telefonunuzda arka planda açık uygulamalar belirli bir süreden sonra beklemeye geçer. Bekleme modundayken de CPU’yu kullanmaz, bu yüzden kapatmanız bir şeyi değiştirmez. Eğer hala kapatmaya çalışıyorsanız, uygulamaya tekrar girdiğinizde pil gücünüzü azaltabilir. Bunu gün içinde kaç kez yaptığınızı düşünün; kaç kez uygulamaları kapattığınızı ve kaç kez tekrar açtığınızı düşünün. Bunun pil gücünüze etkisi yadsınamaz bir eksi olarak geri döner.

Eğer telefonunuzda Arka Planda Uygulama Yenile özelliğini açtıysanız, uygulamalar bekleme moduna geçmeyebilir. Bu özelliği kapattığınız zaman yukarda bahsettiğimiz konular geçerli olacaktır.

Telefonunuzdaki Uygulamaları Ne Zaman Kapatmalısınız?

Peki, uygulamaları ne zaman kapatmalısınız? Eğer bir uygulama yanıt vermiyorsa, hata veriyorsa, donuyorsa uygulamaları kapatabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...