LG Rollable Telefon ile İlgili Bilinenler

by Ayse Genc
LG Rollable

Patentler, sızıntılar ve belirsiz teaserlar sayesinde, LG’nin çalışmalarında bir süredir katlanabilir bir akıllı telefona sahip olduğunu biliyoruz.  Şirket şimdi resmi olarak onayladı ve telefon yuvarlanabilir. Şirket şimdi böyle bir telefonun çalışmakta olduğunu doğrulamış olsa da başka pek bir şey ortaya koymadı. Tüm sızıntılar ve söylentilerle birlikte bildiğimiz her şeyi aşağıda bulabilirsiniz. Buna tasarım, teknik özellikler, fiyat ve çıkış tarihi ile ilgili ayrıntılar dahil. LG Rollable hakkındaki yeni güncellemeler için takipte kalın.

Çıkış Tarihi ve Fiyatı

LG’nin ilk katlanabilir akıllı telefonu muhtemelen mart ayında çıkacak. Satış fiyatının ise 2359 Dolar (yaklaşık 18.000 TL ) olacağı tahmin ediliyor. Güney Kore’den bir rapora göre, LG Rollable 2021’in başlarında duyurulacak. Telefonun adının ve ön tasarımının ocak ayında LG tarafından onaylandığı göz önüne alındığında, telefonun yakında duyurulması mümkün. Ancak mart hala bir olasılık.

Bazı kaynaklar, LG Rollable’ın “bu yılın ilerleyen günlerinde” bir noktada duyurulacak tam teşekküllü bir cihaz olduğunu da öne sürdüler. LG’den yorum yapmasını istendi, ancak şirket şu anda daha fazla ayrıntı veremeyeceğini söyledi. Fiyata gelince, aynı kaynak, LG Rollable’ın 2.359 $ ‘a mal olacağını iddia ediyor. Bu da onu Samsung Galaxy Z Fold 2’den daha pahalı hale getirecek. Bu fiyat doğru olsun ya da olmasın, kesinlikle çok maliyetli olacaktır.

Hem TCL hem de Oppo da döndürülebilir telefonlar üzerinde çalıştığından, yakında bir sürü döndürülebilir telefon olabilir. Bunlar şu anda konsept aşamalarında görünüyor. Bu nedenle muhtemelen LG’ninki kadar ileri değil. Ancak pazarda rekabet olduğunda fiyatlar hızla düşebilir.

LG Rollable Haberleri ve Söylentileri

En büyük LG Rollable haberi, telefonun önden nasıl göründüğünün yanı sıra boyutu değiştiğinde nasıl göründüğünü de gösteren LG’nin kendisinden geliyor. Bunların hepsini yukarıdaki GIF’de görebilirsiniz. Kısacası, sıradan bir akıllı telefon gibi görünür ancak üst kısmı küçük bir tablet oluşturmak için yukarı doğru uzanabilir. Görünür bir ön kamera görünmüyor. Bunun nedeni cihazın bitmiş hali olmaması veya belki de ekranın içine yerleştirildiği anlamına gelebilir.

Daha önce bir LG patentinde çok benzer bir tasarım görmüştük, bunun bir görüntüsü yukarıda görülebilir. Ancak patentte, telefonun iki tarafı uzayıp geri çekilebilirken, LG’nin teaserında bunu yalnızca bir tarafının yaptığını görüyoruz. Bu, bitmiş telefonda yalnızca bir tarafın olacağı anlamına gelebilir. LG’nin yalnızca birini göstermeyi seçmesi de olasıdır. Bir rapor, LG Rollable’ın tamamen uzatıldığında 7,4 inç ekrana, yoksa 6,8 inç ekrana sahip olacağını gösteriyor. Ancak aşağıda görebileceğiniz görüntüler ek bir ayrıntı içeriyor. Ekran 7,4 inç boyutunda 1600 x 2428 ve 6,8 inç boyutundayken 1080 x 2428 olacaktır.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...