macOS Tuş Değiştirme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
macOS Tuş Değiştirme Nasıl Yapılır?

macOS Tuş Değiştirme Nasıl Yapılır? macOS Kısayol Tuşları Değiştirme Nasıl Yapılır?

macOS Tuş Değiştirme Nasıl Yapılır?

macOS Tuş Değiştirme Nasıl Yapılır?

MacBook, Apple tarafından üretilen bir seri dizüstü bilgisayardır. MacBook’lar, macOS işletim sistemi ile birlikte gelir ve kullanıcı dostu bir arayüze, güçlü işlemciler, yüksek çözünürlüklü Retina ekranlar, metal grafik teknolojisi ve üst düzey güvenlik özelliklerine sahip olabilir.

MacBook’lar, farklı ihtiyaçlar için farklı modelde sunulur ve aynı zamanda farklı boyutlarda ve farklı donanımlarda sunulabilir. Örneğin, MacBook Pro, profesyonel kullanıcılar için daha güçlü bir işlemci ve grafik kartı ile dizayn edilmiştir, MacBook Air ise hafiflik ve uzun pil ömrü ile öne çıkan bir modeldir.

Eğer Macbook sahibiyseniz, Mac’in kendi klavyesine sahip değilseniz aynı klavyeyi Mac bilgisayarınızda da kullanmak isteyebilirsiniz. Windows kullanıcıları bilir ki, uzun yıllar boyu Windows kullandıysanız Mac bilgisayara bir anda geçiş yapmak oldukça zorlayıcı olabilir. Eski Windows kullanıcısı alışkanlıklarınızdan uzaklaşmak istemiyorsanız, Windows bilgisayarınızda kullandığınız klavyeyi macOS’larda kullanmak isteyebilirsiniz; bunun en büyük sebebi de komut tuşlarının tamamen farklı olmasıdır!

İsterseniz Windows klavyenizdeki tuşları macOS’daki komutlarla eşleştirebilirsiniz elbette, ama yine de buna gerek kalmadan istediğiniz klavyeyi macOS’larda kullanabilirsiniz. Bugün size bunu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

macOS Kısayol Tuşları Değiştirme Nasıl Yapılır?

macOS Tuş Değiştirme Nasıl Yapılır? Aşağıdaki adımları takip edin.

macOS Ventura kullanıcıları için:

  1. Sistem Ayarları’na gidin.
  2. Klavye’ye basın.
  3. Klavye Kısayolları’na basın.
  4. Klavyenizi seçin.

macOS Monterey kullanıcıları için:

  1. Sistem Tercihleri’ne gidin.
  2. Klavye’ye basın.
  3. Sağ alt kısımda bulunan Değiştirici Tuşlar’a basın.
  4. Klavyenizi seçin.

Bu menülerden istediğiniz tuşların yerlerini değiştirebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...