PhoneTrans ile Telefonlar Arası Veri Aktarmak Hiç Bu Kadar Olmamıştı

by teknohall
phonetrans-veri-aktarma

Telefonlar bugün kendimize ait olan en kişisel teknolojik cihazlardır. Yıllarca kullanılması sebebiyle bütün özel bilgilerimiz ve fotoğraflarımızı içlerinde depolarlar. Telefonunuzun değişme zamanı geldiğinde de hiçbir şeyi yitirmeden yeni telefona aktarmak isteriz. Yeni bir telefon aldığınızı varsayalım. Kendinize göre kurulumunu yaptınız ve özelliklerini ayarladınız. Ancak eski telefonunuzda bulunan binlerce fotoğraf, video, özel uygulama, not, mesaj, klasörleri aktarmak bu kadar kolay olmuyor. Bunu kolay hale getirmek için her iki telefona da kuracağınız PhoneTrans uygulamasını kullanmanız işlerinizi hızlandırmaya yarıyor. Piyasaya sürüldüğünden beri çok olumlu geri dönüşler alan ve birçok kişi tarafından tercih edilen PhoneTrans uygulaması, bu derdi ortadan kaldıran çok başarılı bir uygulama. Bu yazımızda sizlere PhoneTrans uygulamasını nasıl kullanacağınızdan bahsedeceğiz.

phonetrans

Farklı Yazılımlara Sahip Telefonlar Arası Kolay Veri Aktarımı

Özellikle Android ve İphone arası geçişlerde veri aktarmak tam bir işkenceye dönebiliyor. Farklı işletim sistemleri nedeniyle, arada transfer yapıldığında yeni cihazda çeşitli veri karışıklıklarına sebep oluyor. Yeni aldığınız telefonun da düzgün çalışmasına engel olan bu problemi PhoneTrans yazılımcıları da fark etmiş olacak ki, farklı işletim sistemleri kullanan cihazlar arası veri transferine pratik bir çözüm getirmişler. PhoneTransfer’in en güzel özelliklerinden biri isterseniz eski telefonunuzdaki tüm verileri aktarabildiği gibi, isterseniz sadece sizin seçiminiz olan verileri aktarabilmesidir. Yani tamamen isteğe bağlı seçim de yapabilirsiniz. Böylece yeni telefonunuza temiz bir başlangıç yapabilirsiniz.

Basit ara yüzü ve pratik kullanımı ile fotoğraf, video, dosya, mesaj, not hatta Whatsapp mesajlarını bile yedeklemeden aktarabilmek mümkün.

PhoneTrans ile Veri Transferi Nasıl yapılır?

Yapmanız gereken ilk şey  PhoneTrans uygulamasını Windows ya da MacOS cihazınıza indirmek olacak. Sonrasında uygulamayı açın ve sol kısımdaki menüden Phone to Phone seçeneğine tıklayın. Açılan yeni pencereden Quick Transfer seçeneğine tıklayın ve start transfer butonuna tıklayın.

Eski ve geçiş yapacağınız her iki telefonu da USB ile bilgisayarınıza bağlayın. Cihazları bağladığınızda uygulama ara yüzünde iki telefonu da göreceksiniz. İki telefon arasında çıkan Transfer butonuna tıklayın. İşte bu aşamada açılan ekranda hangi bilgileri aktarmak istediğiniz sorulacak. Bu basamakta istediğiniz fotoğraf, video, dosya vb seçebilirsiniz. Alt kısımdaki Transfer Now butonuna tıklayın ve verilerinizin tamamen yeni telefonunuza aktarılmasını bekleyin. İşte bu kadar. Artık yeni telefonunuza tüm kişisel verilerinizi aktardınız!

veri-aktarma

Sadece Transfer değil Yedekleme de Yapın!

PhoneTrans, sadece veri transferine değil aynı zamanda mevcut telefonunuzdaki verilerinizi herhangi bir bozulma durumunda kaybedeceğinizden korkuyorsanız yedeklemenize de yardımcı oluyor. Böylece herhangi bir durumda veri kaybının da önüne geçmiş oluyorsunuz. PhoneTrans uygulamasını Mac veya Windows bilgisayarınıza indirmenizi öneririz. Telefon yedekleme veya veri transferi konusunda pratik bir çözüm arayan herkesin denemesi gereken bir uygulama.

Related Posts

Yorum Bırakın...