WhatsApp Güncelleme : Daha Sonra Oku

by Ayse Genc
whatsapp güncelleme

WhatsApp ’ın iOS beta sürümü güncellendi. Whatsapp güncelleme ile WhatsApp iOS beta sürümü “2.20.130.16” ya yükselmiş oldu. Son zamanlarda, WhatsApp genel kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan birkaç yeni özellik sunuyor. Bildirildiğine göre şirket, arşivlenmiş sohbetlerin bir sürümü olan yeni bir özelliği “Daha Sonra Oku” özelliğini test ediyor. Adından da anlaşılacağı gibi  “Daha Sonra Oku” özelliği, kullanıcıların seçtikleri sohbetleri istedikleri kadar sessize almalarına olanak veriyor.

Bu yeni özelliğin daha çok “Tatil modu” gibi çalıştığı iddia ediliyor. Hâlihazırda mevcut olan arşivlenmiş sohbetler ile yaklaşan” Daha Sonra Oku” özelliği arasındaki en büyük fark, arşivlenmiş bir görüşmeden yeni bir mesaj geldiğinde kullanıcılara bildirim göndermemesidir.

WhatsApp Güncelleme ile Yakın Zamanda Geliyor

 WhatsApp ‘ta “Daha Sonra Oku” özelliğinin nasıl çalıştığını detaylandırdığınızda, bu seçeneğe bir kişi eklerseniz, kişi size yeni bir mesaj gönderse bile herhangi bir bildirim almayacaksınız. Öte yandan, mevcut arşivlenmiş sohbet özelliği, arşivlenmiş kişiden yeni bir mesaj aldıklarında yine de kullanıcıları bilgilendiriyor. Bu nedenle, anlık mesajlaşma platformu WhatsApp tarafından kullanıma sunulacak olan “Daha Sonra Oku” özelliği, seçeneğe eklediğiniz belirli kişiden kaynaklanan kesintileri azaltacaktır.

WhatsApp ‘ın gelecek olan “Daha Sonra Oku” özelliği ile arşivlenmiş sohbet özelliğiyle bir dizi benzerliğe sahiptir. Ancak daha sonra oku özelliği biraz daha iyi bir sürümdür. Bu özellik dünya çapında tüm kullanıcılara sunulduğunda, “Daha Sonra Oku” seçeneğine bir istediğiniz kadar kişi ekleyebilirsiniz ve bu kişilerden gelen bildirimler sonsuza kadar erteleyebilirsiniz. Kişi bu özelliğe eklenir eklenmez, mesaj, çağrı veya başka herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Kullanıcılar özelliği diledikleri zaman etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir. Bu özellik, aylardır söylentilere konu olan Tatil modunda gördüklerimize benziyor. Mesajlaşma platformu henüz bu özellik hakkında daha fazla ayrıntı açıklamadı. Daha Sonra Oku. Bu özellik, son zamanlarda iOS için WhatsApp beta sürümünde, özellikle 2.20.130.1 sürüm numarasıyla görüntülendi. Henüz test aşamasında olduğu söylenen WhatsApp’ın bu yeni özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz açıklanmadı. Konuyla ilgili güncellemeler için takipte kalın.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...