Windows 10 Kablosuz İnternet Paylaşımı (Hotspot) Nasıl Yapılır?

by teknohall

Merhaba sevgili Tekno Hall takipçileri, bu yazımızda sizlere Windows 10 olan bir laptopta kablo ile bağlandığımız İnternet ağımızı kablosuz ağ üzerinden cep telefonlarına veya tabletlere nasıl hotspot yapabiliriz, nasıl kablosuz internet paylaşımı yaparız, sizlere onu göstereceğim.

Kullandığımız dizüstü bilgisayardaki kablolu veya hücresel bir internet bağlantısını, windows 10 internet paylaşımı özelliğiyle telefonlara veya tabletlere dağıtmak mümkün. En fazla 8 kullanıcıya kadar

Eğer Hazırsanız, aşağıdaki adımları izleyelim.

  • İlk olarak kabloyla bağlandığımız ağ bağlantısı simgesine tıklıyoruz, sonra acılan pencerede Mobil Etkin Nokta seçeneğine sağ tıklayıp Ayarlara gidiniz.
  • Açılan pencereden Düzenle seçeneğine tıklıyoruz.
  • Karşımıza Ağ bilgilerini düzenleyebildiğimiz bir menü geliyor. Bu menüde Ağ adı yazan yere istediğiniz herhangi bir ismi yazıyoruz. Bu bizim SSID miz olacak ve telefonda kablosuz ağ ararken bu SSID üzerinden bağlanabilirsiniz.
  • Ağ paralosı bölümü ise en az 8 karakter uzunluğunda olması gerekiyor siz burayı ilk açtığınızda rastgele bir parola verecektir siz oraya kendinize uygun, hatırlayabileceğiniz ama kolay da olmayan bir parola belirleyin.
  • Ağ adını ve Ağ parolasını girdikten sonra kaydet basın ve yukarıda bulunan Mobil etkin nokta Açık yapın ve kablolu ağınızı kablosuz ağa dönüştürmüş olursunuz.
  • Aşağıda da gördüğümüz gibi kurduğumuz kablosuz ağa sadece en fazla 8 kişi bağlayabiliyorsunuz.

Umarım Windows 10 Hotspot kablosuz ağ paylaşımı hakkındaki bu anlatımımızı beğenmiş, faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın. Tekno Hall

Yapamadıysanız VİDEO dan bakabilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...