Windows 11 Yeni Snipping Tool

by teknohall
Windows 11'in Yeni Snipping Tool

Windows 11’in çıkış tarihi yaklaştıkça, yeni işletim sistemine hangi Windows özelliklerinin aktarılacağını merak ediyor olabilirsiniz. Windows kırpma aracına güveniyorsanız size iyi bir haberimiz var! Snipping Tool ! Kırpma aracı Windows 11’de geri dönüyor ve her zamankinden daha kullanışlı görünüyor.

Microsoft, bir sonraki işletim sistemi olan Windows 11’de birkaç uygulamayı yeniden tasarladı.

Microsoft Ürün Sorumlusu Panos Panay, Windows 11 yeni Snipping Tool’u Twitter’da yayınlayarak büyük bir bomba attı. 

Yeni Ekran Görüntüsü Alma Aracı, Ağustos ayı içerisinde ya da en geç Eylül ayında  Windows Insider Programındaki test kullanıcılarına sunulacak. Microsoft,  Snipping Tool ile Annotation’ı  birleştirdi ve uygulamaya “Snipping Tool” adı verildi.

Windows 11'in Yeni Snipping Tool

Tweet’in videosunda da görebileceğiniz gibi, Windows makinelerde zaten olan özelliklere benzer bir deneyim sunuyor. Ekranınızın bir bölümünü kırpabilir, üzerine notlar veya çizimler karalayabilir ve bir görüntü olarak kaydetmeden ve istediğiniz yerde paylaşmadan önce birkaç şey daha ekleyebilirsiniz. Bu basit ancak kullanışlı bir özellik.

Microsoft’un amacı Windows 11’i olabildiğince konforlu hale getirme

Uzun yıllar Microsoft’un işletim sistemlerini kullananlar, Windows’un her bir sürümünün ne kadar radikal olabileceğini bilirler. Microsoft, her Windows yinelemesinde işleri karıştırmaya heveslidir ve bu ya çok iyi ya da çok kötü olabilir.

Bu nedenle Microsoft, Windows 11’i Windows 10 gibi kılık değiştirmiş olarak yapıyor. Microsoft şu ana kadar Windows 10 ile oldukça iyi iş çıkardı ve Windows 11 için her şeyi çöpe atmak kötü bir fikir gibi görünüyor.

Bu nedenle, şirket Windows 11 deneyimini mümkün olduğunca 10’a yakınlaştırıyor gibi görünüyor.Örneğin, biraz ince ayar yapılmış olsa da Windows 11 için kalan çok sayıda sevilen özellik var.  Artık Windows 11’de ekran görüntüsü almayı kolaylaştırmak için Snipping Tool’u listeye ekleyebiliriz gibi görünüyor.

Windows 11, uzun süredir Microsoft işletim sistemi kullanıcıları için bir dizi yeni değişiklik vaat ediyor, ancak her şeyin yeniden keşfedilmesi gerekmiyor. Neyse ki kullanışlı kırpma aracı yolda, bu yüzden hayranların endişelenmesine gerek yok.

Snipping Tool’u daha önce hiç kullanmadıysanız, şimdi nasıl yapılacağını öğrenmenin tam zamanı. Süslü ekran görüntüsü araçları olmayan başka bir Windows 10 PC’deyseniz ve fotoğraf çekmeniz gerekiyorsa, bu kullanışlı bir özelliktir.

Windows 11 Snipping Tool Ne Zaman Kullanıcılara Sunulacak

Microsoft Store, Microsoft Genel Müdürü ve Windows Uygulamaları Giorgio Sardo “bugün gizli bir önizleme paylaşıyoruz ve birkaç hafta içinde yeni uygulamayı denemek için tüm Windows Insider’lara getireceğiz” dedi.

Daha fazla ayrıntı istiyorsanız, ya Windows Insider’a katılın ya da ayrıntıların geri kalanını tam burada TeknoHall’da ele alana kadar birkaç hafta bekleyin.

ilgilizi çekecek yazılar:

TeknoHall Videoları İçin YouTube Kanalımıza Göz Atın!

Related Posts

Yorum Bırakın...