Xiaomi Ses Şarjı -Sesle Şarj Olan Akıllı Telefon Geliyor

by teknohall
Xiaomi Ses Şarjı

Xiaomi ses şarjı ile akıllı telefonları ve diğer elektronik cihazları sesle şarj edecek cihazını piyasaya sürerek aksesuar pazarında yakında çıtayı yükselteceğine  dair güvenilir göstergeler var .

Şirket kısa süre önce cihazları herhangi bir kablo veya stand olmadan kablosuz olarak şarj edebilen Air Charge teknolojisinin tanıtımını yaptı. Son zamanlarda sergilenen bir diğer şarj teknolojisi , 200W kablolu hızlı şarj desteğiyle gelen HyperCharge teknolojisiydi . Hepsi bu kadar diye düşündüyseniz, hayır. Xiaomi, şirketin akıllı telefonları ve diğer elektronik cihazları şarj etmek için ses kullanacağını öne süren bir patent başvurusunda bulundu. 

Hindistan ve Çin dahil olmak üzere dünya çapında akıllı telefon pazarında devrim yaratan Xiaomi, çok yakında böyle bir teknolojiyi insanların karşısına çıkaracak. Xiaomi ses şarjı sayesinde telefonunuz sadece konuşarak şarj olmaya başlayacak. Evet, Xiaomi yakın zamanda bazı özellikleri de bilinen Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi gibi CNIPA’da yeni ses şarj teknolojisinin patentini aldı. 

 Xiaomi, teknoloji açısından diğer akıllı telefon şirketlerinin çok önünde.

Şimdiye kadar, dünyanın dört bir yanındaki akıllı telefon şirketleri, aynı anda birden fazla cihazı şarj edebileceğiniz bir Wi-Fi bölgesi gibi evde bir şarj alanı oluşturmak için çalışıyor. Ancak Xiaomi ses şarj teknolojisi getiriyor. Cep telefonunuza şarj olmasını söylerseniz anında şarj olmaya başlayacak. Xiaomi, bu yeni şarj teknolojisini gelecek yıl dünyaya sunacak.

Xiaomi Ses Şarjı Patenti 

Xiaomi Ses Şarjı Teknolojisi Patente göre, bu elektronik cihaz mekanik titreşimi alternatif akıma (AC) dönüştürecek. Ardından da bir güç dönüştürme cihazı kullanarak onu doğru akıma (DC) dönüştürecek. Xiaomi’nin yaklaşmakta olan ses şarj teknolojisinde akıllı telefon, prize takmadan şarj edilebiliyor. Yeni bir tür kablosuz şarj teknolojisi ve çok umut verici görünüyor.  Ancak Xiaomi’nin ilerleyen zamanlarda bunu gerçeğe dönüştürüp dönüştürmeyeceği, patent onaylayıcıların başarısına veya yeni teknolojiye bağlı. Yani bunu ticari olarak uygulanabilir kılmak için şirketin aşması gereken birçok engel var.  Önümüzdeki aylarda Xiaomi Ses Şarj teknolojisinin bir demosunu görmek için beklememiz gerekecek. Şimdilik, Xiaomi’nin yeni tanıttığı HyperCharge teknolojisinde 200W hızlı şarj teknolojisinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...