iPhone Fotoğraf Kopyalama Sorununa Kesin Çözüm 2020

by teknohall

Merhaba sevgili Tekno Hall takipçileri, bu yazımızda “iPhone dan Bilgisayara Fotoğrafları Kopyalama” sorunu yaşayan, “sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor” hatası alan ve sinirden sıtkı sıyrılmış arkadaşlara derman niteliğinde bir resimli anlatım hazırladım.

iPhone dan Fotoğraf Aktarma Hatası alan arkadaşlar yazıyı takip edip yönergeleri izlerse sorunları çözülecektir, hazırsanız başlayalım.

Öncelikle iPhone dan Bilgisayara fotoğraf kopyalamanın tek bir yöntemi yok, onu söyleyerek başlayabilirim. Farklı yöntemleri derlediğim video anlatıma ulaşmak için

Bu videoda anlatılan yöntemlerde aktarım hatası alıyorsanız, “sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor hatası” alıyorsanız veya Aygıt Yanıt Vermeyi Durdurdu” gibi hatalar alıyorsanız uygulamanız gereken yöntem ise;

Öncelikle iPhone usb bağlantı kablosu aracılığıyla aktarım yapacağımız bilgisayara bağlanır, iPhone ekranında

“Bu bilgisayara Güvenilsin mi?” sorusu gelecek, onaylayarak gerekli izinleri verelim. Aksi halde kopyalama başarılı olmayacaktır.

Bu bağlantıyı tamamladıktan sonra iPhone da Ayarlar menüsüne giriş yapıyoruz ve hemen ardından Ayarlar menüsünden Fotoğraflar menüsünü seçerek ilerliyoruz.

Fotoğraflar menüsüne girdikten sonra iPhone da fotoğraflar ile ilgili bütün ayarları bu menüden bulabilirsiniz. Bizim değiştirmemiz gereken ayar “MAC’E VEYA PC’YE AKTARMA” menüsünü bulmak ve eğer Otomatik seçiliyse Özgünleri Tut olarak bu ayarı değiştirmek.

iPhone ile olan işlemimiz şimdilik bitti, bundan sonraki adımda iPhone’un USB kablosunu çıkartıp tekrar bilgisayara bağlamak ve yaklaşık 30 sn kadar beklemek.

Apple iPhone’a çift tıklayıp açtığınızda iPhone bir disk gibi görünecek ve içerisinde tüm fotoğrafları bir diskmiş gibi göreceksiniz.

iPhone kendisine özel bir algoritmayla fotoğraflarımızı klasörler. Bundan sonraki adımda uygulamamız gereken şey klasör klasör kopyalamak. Artık “sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor” gibi bir hata vermeyecektir.

Benim size önerim bu aşamadan sonra 1xxAPPLE yazan klasörleri ikişer ikişer kopyalayarak iPhone dan Bilgisayara belirlediğiniz bir klasörefotoğraflarınızı indirmek ve yedeklemek. Hepsini seçip bir defada kopyalamaya çalışmak yerine klasörleri ikişer ikişer indirmek çok daha hızlı sonuç verecektir.

Umarım bu konudaki yazımızı faydalı bulmuşsunuzdur, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Related Posts

4 comments

Elif Ağustos 20, 2020 - 8:34 am

Evet işe yaradı ama fotoğraflar açılmıyor bu seferde. Açmanın yolu nedir? Desteklemiyor falan yazıyor

Reply
Abdullah Selami Yardımsever Eylül 16, 2020 - 8:50 am

Dosyalarınız HEIC formatta olduğundandır. HEIC ten JPG çevirme programı kullanın hem kalite düşmez (Y)

Reply
N. Güneş Eylül 28, 2020 - 10:31 am

O kadar yol denedim olmadı sizin yönteminizle yaptım oldu Allah razı olsun 😊

Reply
Hz bld Mayıs 2, 2021 - 6:49 pm

çok çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi yaptım, basit bir ayar değişikliğinin çözüm olduğuna inanamıyorum 😀

Reply

Yorum Bırakın...