Android Telefon Hızlandırma Taktikleri (Samsung)

by teknohall
android

Sizlerin de bildiği gibi bugün aldığımız ve bize en son teknoloji ile gelen telefonlarımız bile bir süre sonra yavaşlamaya başlıyor. Özellikle de Android kullananlar bu konuda biraz daha mağdurlar desek abartmış sayılmayız.

Bugün sizlere android telefonumuzu hızlandırmak için neler yapabiliriz, onu anlatacağım. Ayrıca belirtelim ki bu işlem “Samsung Telefon Hizlandirma Şifresi” olarak da biliniyor ve Samsung marka cihazlarda işe yarayan bir yöntem. Eğer sizin de akıllı telefonunuz yavaşsa, sürekli donuyorsa ve yakın zamanda da değiştiremeyecekseniz size bu yazımda anlatacağım iki adımı uygulayarak yavaşlık sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Uygulayacağımız bu yöntem Samsung telefonunuzu hızlandıracaktır ancak şarjının daha hızlı tükenmesine sebep olabilir, bunu da dipnot olarak belirtelim.

Android Hızlandırma Adımları

İlk adımda telefonumuzun Geliştirici seçeneklerini aktif etmeliyiz, Bunu yapmak için önce telefonumuzun Ayarlar menüsüne giriyoruz

Ayarlar menüsüne girdikten sonra Telefon Hakkında yazan menüye giriyoruz.

Ardından Yazılım Bilgileri menüsünü seçiyoruz ve karşımıza çıkan seçeneklerden “Yapım Numarası” seçeneğine Yedi (7) defa üst üste tıklıyoruz, bu işlemi başarıyla uygularsak Geliştirici seçenekleri menüsü aktif oluyor.

Bu işlemi uygulamamızın ardından Ayarlar menüsünü kapatıp ana ekrana dönüş yapabiliriz, ardından da normalde arama yaptığımız Telefon menüsüne gireceğiz. “Samsung Telefon Hizlandirma Şifresi”

Telefon menüsünden *#9900# tuşlayarak arama tuşuna basıyoruz.

Karşımıza SYSDUMP isimli bir menü çıkacak, bu menü telefonumuza ait gizli birçok sistem ayarının değiştirilebildiği bir ekran, bu sebeple emin olmadan hiçbir ayarı değiştirmeyin!

Üstte de göreceğiniz gibi “DEBUG LEVEL DISABLED” menüsüne giriş yapacağız ve ardından varsayılan da LOW olan seçeneği MID olarak değiştiriyoruz. Biz MID seçeneğini işaretleyince telefon kendini yeniden başlatacaktır!

Telefonumuz yeniden başladıktan sonra sırasıyla AYARLAR\GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ diyoruz. Bu menü de az önceki gibi telefonumuza ait kritik ayarların yapıldığı bir menü, emin olmadan bir değişiklik yapmamalısınız!

Geliştirici seçeneklerine girdikten sonra ayarını değiştirip 0,5 yapacağımız 3 adet menü var.

  1. Pencere Animasyon Ayarı,
  2. Geçiş Animasyon Ayarı ve
  3. Animatör Süre Ölçeği

Bu üç (3) menüye girerek aşağıda gördüğünüz gibi seçenekleri 1,0 dan 0,5 e değiştirmelisiniz. Bu işlemin ardından Geliştirici Seçenekleri menüsünü de kapatabilirsiniz.

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra akıllı telefonunuzun tepki sürelerinde ciddi bir iyileşme yaşandığını sizde fark edeceksiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.

Related Posts

1 comment

Anonim Ağustos 6, 2023 - 3:05 pm

Hiç ummuyordum Allah razı olsun gerçekten hızlandı

Reply

Yorum Bırakın...