Samsung Galaxy S21 Etkinliğini Resmen Onayladı

by Ayse Genc
samsung galaxy

Samsung Galaxy Unpacked Etkinliğinde yeni akıllı telefonlarını tanıtacak. Etkinlik, 14 Ocak perşembe günü Samsung’un web sitesinde saat 10:00 ET’de (11:00 SIN / HK saati) canlı yayınlanacak. Samsung, Galaxy Unpacked etkinliği için medya davetleri gönderdi.

Samsung etkinlik ile ilgili ” Geçtiğimiz yıl, insanlar uzaktan çalışıp evde daha fazla zaman geçirdiklerinden mobil teknoloji günlük yaşamın merkezinde yer aldı. Mobil cihazlara öncelik veren bir dünyaya hızlı geçiş, günlük yaşamı olağanüstü bir deneyime dönüştürebilecek cihazlara olan ihtiyacı beraberinde getiriyor.

14 Ocak 2021’de saat 10: 00’da (EST) bu sayfada yayınlanacak olan Samsung Galaxy Unpacked 2021’de günlük hayatınızı destansı kılmak için tasarlanan yeni deneyimler hakkında daha fazla bilgi edinin.” açıklamasında bulundu. Açıklamanın ardından Samsung Electronics’in Güney Kore’deki hisseleri %2.47 arttı.

Samsung 2021’de En Yeni Akıllı Telefon Serisiyle Geliyor

Samsung, etkinliğe davetinde çok fazla açıklama yapmasa da önceki sızıntılara ilişkin medya raporları üç telefonun duyurulabileceğini gösteriyor: Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra. Geçen yılın Galaxy S20 serisinin halefleri, tanıdık 6,2 ila 6,8 inç boyut seçenekleriyle gelecek. S21 ve S21 Plus boyut dışında benzer özelliklere sahip. S21 Ultra daha iyi özelliklere ve kameralara sahip olacak ve Samsung’un S-Pen kalemini desteğini alacak.

Söylentilere göre, S21 ve 21 Plus, ortalanmış bir delikli ön kamera ve minimum ön çerçeveye sahip düz bir ekrana sahipken, arka kamera dikey olarak düzenlenmiş. Arka kamera 12 MP ana sensör, 12 MP ultra geniş ve 64MP lens özelliklerine sahip.

S21 Ultra daha büyük bir kavisli ekrana ve 10 MP, 10x süper yakınlaştırmaya sahip tek bir periskop lens, 108 MP ana sensör, 12 MP ultra geniş ve 10 MP 3x telefoto kamera içeren dört mercekli bir kamera sistemine sahiptir. Ayrıca, S20 Ultra’da bulunan uçuş süresi sensörünün yerini alan bir lazer otomatik odaklama sistemine sahip.

Samsung’un bölgeye bağlı olarak yeni akıllı telefonlarında Qualcomm’un Snapdragon 888 ve Exynos 2100 yongalarını kullanacağı söyleniyor. Önceki modellerinde olduğu gibi, tüm cihazlar 120 Hz ve 60 Hz yenileme hızlarının yanı sıra 5G bağlantısı da sunacak.

Samsung Galaxy S21’ den Başlayarak Akıllı Telefonlarından Güç Adaptörü ve Kulaklıkları Çıkarabilir

İPhone 12 serisinin ve diğer iPhone modellerinin bir güç adaptörü ve kulaklıkla gönderilmeyeceği netleşince Samsung, Samsung Galaxy akıllı telefonlarının bir güç adaptörü ile gönderilmeye devam ettiğini belirterek sosyal kanallarında Apple ile bir nevi alay etti. Ancak son raporlar, Samsung Galaxy S21 serisinden başlayarak akıllı telefonlarından güç adaptörünü ve kulaklıkları da çıkarabileceğini söyledi.

Geçen yıl, Güney Koreli şirket üçüncü çeyrek kazancının kısmen Galaxy Note 20 de dahil olmak üzere akıllı telefon satışlarıyla arttığını söyledi. Ancak Samsung, muhtemelen Apple’ın iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’su nedeniyle yılın son çeyreğinde akıllı telefon ve tüketici elektroniği alanında yoğun bir rekabet olacağını tahmin etti.

Samsung’un ‌iPhone 12‌ rakiplerinin geçen yılın S20 ailesinden daha ucuz bir fiyata gelmesi bekleniyor. S21 ‘in 849 euro (yaklaşık 7685 TL ) ve S21 Plus’ın ise 1.049 euro (yaklaşık 9.505 TL) fiyata geleceği söyleniyor. Telefonlar, Samsung Unpacked etkinliğinden birkaç hafta sonra satın alınabilecek.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...