BTC (Bitcoin) 34.000 Dolara Ulaşarak Yükselmeye Devam Ediyor

by Ayse Genc
BTC

Yıllarca süren 20.000 $ değerine ulaşma arzusunu paramparça ettikten birkaç hafta sonra, BTC yine iş başında. Cumartesi günü, kripto para birimi, gün boyunca hafif bir düşüş yaşanmadan önce 33.000 doları geçti.

BTC ‘in yeni kazançları, para birimi için tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bir yıl önce nerede olduğu düşünüldüğünde çarpıcı bir dönüş. Mart ayında Bitcoin, iki günde değerinin %50 ‘sini kaybetti ve salgının ilk günlerinde Wall Street’teki dalgalanmayı yansıtarak 4.000 doların altına düştü. Bununla birlikte, dünyanın önde gelen kripto para birimi CoinDesk ‘e göre yılı %300 ‘ün üzerinde bir artışla kapattı.  Yine de daha önce de söylediğimiz gibi, bu dışarı çıkıp BTC satın almaya teşvik etme anlamına gelmiyor. Şu anda küresel bir sağlık krizinde olduğumuzu göz önünde bulundurarak, lütfen zor kazandığınız birikimlerinizi Bitcoin satın almak için kullanmayın. Örnek olay: 2017’de, BTC en son 20.000 $ ‘a yaklaştığında, ertesi yıl değerinin %80 ‘inden fazlasını kaybetti.

PayPal BTC Para Birimini Kabul Edeceğini Açıkladı

BTC, şüphesiz, bankalar için FICO kripto para birimi risk değerlendirme çözümünün yanı sıra daha fazla kurumsal yatırım ve destek gibi artan gözetimden yararlandı. Kasım ayında, Guggenheim Makro Fırsatlar Fonu, net varlık değerinin %10 ‘una kadar BTC ‘de yatırım yapmak isteyebileceğini açıkladı. PayPal ayrıca, geçen yıl çevrimiçi ödemeler için kripto para birimini kabul edeceğini ve ayrıca kullanıcılarının kripto para satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin vereceğini açıkladı.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock ‘ta küresel sabit gelirin baş yatırım sorumlusu Rick Rieder gibi diğer yatırım gücü oyuncuları, BTC ‘in “burada kalacak” olduğunu ve altının yerini alma potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Bununla birlikte, Kasım ayı itibarıyla Rieder, yatırım portföylerinden hiçbirine BTC eklememişti.

Bitcoin’ in yeni rekoru, bazı finans uzmanlarının daha da artma yolunda olduğunu söyleyerek bir heyecan yarattı. Diğerleri buna katılmıyor ve muhtemelen %50 ‘den fazla yüksek fiyatlı olduğunu ve gerçeğe uygun değerinin yaklaşık 12.000 $ olduğunu söylüyor.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...