macOS 14.1 Güncellemeleri Nedir?

by Merve Taş
macOS 14.1 Güncellemeleri Nedir

macOS 14.1 Güncellemeleri Nedir?

macOS 14.1 Güncellemeleri Nedir?

macOS 14.1 Güncellemeleri Nedir? macOS’un son güncellemesi olan macOS 14.1’in detaylarına bir göz atalım. Apple, uzun bir test sürecinden sonra nihayet macOS 14 Sonoma’yı kullanıcılarla buluşturmuştu. Şimdi ise bu işletim sistemine yönelik ilk önemli güncelleme olan macOS 14.1’i kullanıcılara sunmaya başladı.

Bu güncelleme, belki versiyon numarası olarak önemli gibi görünse de, aslında oldukça kısa bir beta test sürecinin ardından yayınlandı. Güncelleme, çok fazla yeni özellik getirmese de, birkaç rahatsız edici sorunu düzeltiyor ve bazı küçük özellik değişiklikleri içeriyor. Değişiklik listesi şu şekilde:

Genellikle Apple, büyük yenilikleri yıllık büyük işletim sistemi güncellemelerine saklar. Bu durum hem iOS hem de macOS için geçerli. Dolayısıyla, eğer macOS Sonoma size eskimiş gibi geliyorsa, muhtemelen gelecek yılın macOS 15 sürümünü beklemek isteyebilirsiniz. Sonoma kendisi, ekran koruyucuları, giriş ekranı yeniden tasarımı, Mac’inizde çalışabilen birkaç oyun için Oyun Modu gibi önemli eklemelerle oldukça sakin bir güncelleme idi. Bu güncelleme ise birkaç sorunu düzeltiyor ve bazı detayları değiştiriyor; temelde ilk Sonoma sürümünün daha cilalanmış bir versiyonu niteliğinde. Eğer zaten Sonoma’yı kullanıyorsanız, denemek için hiçbir sebep yok.

Güncelleme şu an zaten ilk macOS 14.0 sürümüne uygun olan Mac bilgisayarlara dağıtılmaya başladı, bu yüzden şimdi kontrol etmekte fayda var. Yenilikler çok büyük olmasa da, kullanıcılar için iyileştirmeler getiren bu güncellemeyi değerlendirmek mantıklı olabilir.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...