Google Mesajlar Özellikleri Arasından En İyi 10 Özellik!

by Merve Taş

Google Mesajlar Özellikleri Arasından En İyi 10 Özellik hangisi? Okumaya devam edin!

Google Mesajlar Özellikleri Arasından En İyi 10 Özellik!

Google Mesajlar Özellikleri Arasından En İyi 10 Özellik için aşağıda sizler için listelediğimiz maddele göz atın!

Google Mesajlar Web’den Mesaj Okuma ve Gönderme

Google Mesajlar ile Web’den mesaj okuma ve gönderme nasıl yapılır? Birçok platformda aynı anda mesajlaşmayı sağlayan WhatsApp ve Facebook Messenger gibi servisler genellikle masaüstünde de kullanılabiliyor. SMS’lerle genellikle böyle bir özellik yoktur fakat Google’ın iMessage’a benzer bir çözümü bulunuyor. “Mesajlar için Web” özelliği, telefonunuzdaki Mesajlar uygulamasından tarayıcınız üzerinden kullanımınıza olanak tanır. Bu, üçüncü parti uygulamalar veya karmaşık çözümler gerektirmez. Yapmanız gereken tek şey, telefonunuzdaki Mesajlar uygulamasında menüden “Cihaz Eşleştirme”yi seçip, PC’nizdeki messages.google.com/web adresindeki QR kodunu taratmak.

Google Mesajlar ile Şifreleri Otomatik Olarak Silme

Google Mesajlar ile şifreleri otomatik olarak silme nasıl yapılır? Birçoğumuzun alışkın olduğu OTP’ler (bir kullanımlık şifreler) genellikle iki faktörlü kimlik doğrulamada kullanılır. Mesajlar uygulaması, bu tür mesajları otomatik olarak temizleyebilir. Bu özelliği etkinleştirmek için Mesajlar Ayarları’na gidin ve “Mesaj Organizasyonu”nu seçin. Burada, “OTP’leri otomatik olarak 24 saat sonra sil” seçeneğini göreceksiniz. Bu özellik, bu tür mesajları otomatik olarak 24 saat sonra silmeye çalışacak. Deneyimime göre her zaman işe yaramayabilir, fakat bazen hiç olmaktan iyidir.

Google Mesajlar Mesaj Zamanlama Nasıl Yapılır?

Google Mesajlar mesaj zamanlama nasıl yapılır? Önemli bir şeyi özel bir zamanda hatırlatmayı unutmak utanç verici olabilir. Mesajlar uygulaması bu konuda size yardımcı olabilir. İstediğiniz zaman bir metin mesajını yazın ve göndermek istediğiniz zamana zamanlayabilirsiniz. Bu özellik oldukça kullanımı kolay, ancak nerede olduğunu bilmelisiniz. Normalde bir metin mesajı yazacağınız gibi yazın, fakat gönderme düğmesine basmak yerine basılı tutun. Bu, mesajı ne zaman göndereceğinizle ilgili seçenekler içeren bir menüyü getirecek.

Google Mesajlar Emoji Nasıl Kullanılır?

Google Mesajlar emoji nasıl kullanılır? Mesajlar uygulamasında bir mesaja emoji ile reaksiyon ekleyebilirsiniz. Mesajı uzun basılı tutun ve hızlı bir reaksiyon gönderin. Önerilen birkaç emoji göreceksiniz, ancak iPhone kullanıcıları gibi istediğiniz emojiyi de ekleyebilirsiniz. Mesajlar uygulamasını kullanan kişiler (RCS etkin olsun ya da olmasın) bu reaksiyonu mesajda görebilirler. iPhone kullanıcıları da dahil olmak üzere diğer kullanıcılar ise “[emoji] to [mesaj]” şeklinde ayrı bir mesaj alırlar.

Google Mesajlar Mesaj Yıldızlama

Google Mesajlar mesaj yıldızlama özelliği nedir? Bazı mesajlar o kadar komik veya önemlidir ki onları saklamak istersiniz. Yüzlerce mesaj arasında kaybolmadan önce, Mesajlar uygulaması size bu mesajları “yıldızlamak” için imkan tanır. Bu özellik basit ama oldukça kullanışlıdır. Gmail gibi, herhangi bir metin mesajını “yıldızlayabilir” ve onu “Yıldızlılar” kategorisine kaydedebilirsiniz. Yıldızlı mesajları bulmak için uygulamanın üstündeki arama düğmesine basın ve “Yıldızlı”yı seçin. Bir mesajı yıldızlarsanız, karşı taraf buna bildirim almaz.

Google Mesajlar Konuşma Sabitleme

Eğer birçok kişiyle konuşuyorsanız, konuşmalar listeniz karışabilir. Favori konuşmalarınızı listenin üstünde sabitleyebilirsiniz. Mesajlar uygulaması size beş konuşmayı listenin üstüne sabitleme imkanı sunar. Sadece bir konuşmayı uzun basılı tutun ve üstteki çubuktaki sabitleme simgesine dokunun. Sabitlemek için aynı işlemi yaparak tekrar dokunun. Artık favori konuşmalarınız her zaman listenin üstünde olacak.

Google Mesajlar Yazılı Mesajları Sesli Dinleme

Google Mesajlar yazılı mesajları sesli dinleme nasıl yapılır? Teknik olarak sadece bir Mesajlar özelliği değil, ancak bu özellik özellikle Mesajlar uygulamasıyla iyi çalışır. Google Asistan’a “Mesajlarımı oku” dediğinizde alınan metin mesajlarını size sesli olarak okuyabilir. Bunu ayarlamak için aslında hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Bu, herhangi bir metin mesajı uygulamasıyla çalışır, ancak mesajın bildirim bölümünde olması gerekir. Mesaj sesli olarak okunduktan sonra, cevap yazmak ve göndermek için sesinizi kullanma seçeneğiniz olur.

Google Mesajlar Konumu Yazılı Paylaşma

Bir yere gidişinizi ve varış saatinizi bildirmek için saatlerce konuşmak yerine, akıllı telefonlar sayesinde bunu tamamen kolaylaştırabilirsiniz. Mesajlar uygulaması, hızlıca konumunuzu birine göndermenizi sağlayan dahili bir Google Haritalar özelliğine sahiptir. Bu kullanışlı özellik için, bir konuşmada metin kutusu çubuğundaki artı düğmesine dokunun. Burada gönderilebilecek birkaç farklı öğe göreceksiniz – GIF’ler, etiketler, dosyalar, vb. – ama istediğiniz “Konum”dur. Bir harita açılacak ve “Gönder”i tıkladığınızda, arkadaşınıza bir Google Haritalar bağlantısı gönderilecektir.

Google Mesajlar Kişi Engelleme

Zaman zaman spam veya istenmeyen mesajlar alabiliriz. İyi haber şu ki, Mesajlar uygulamasıyla metin mesajlarını engellemek oldukça kolaydır. Engellemek istediğiniz telefon numarasıyla olan konuşmayı açın ve menüden “Detaylar”a gidin. Buradan “Engelle ve Spam Olarak Bildir”i seçebilir ve ardından numarayı engelleyebilir, gerekiyorsa spam olarak da rapor edebilirsiniz.

Google Mesajlar RCS

RCS, SMS’nin uzun zamandır beklenen halefi ve günümüzde çoğu Android cihazında mevcut. Kısacası, RCS, metin mesajlaşmayı anlık mesajlaşma gibi hale getiriyor. Birinin mesajınızı okuduğunu görebilir, biri yazıyor olduğunda gösterir ve medya paylaşımı da dahil olmak üzere daha yüksek kalitede paylaşımlar yapılabilir. Android cihazınızın RCS’yi destekleyip desteklemediğini görmek için Mesajlar Ayarları’na gidin ve “RCS Sohbetleri”ni arayın. Eğer görebiliyorsanız, cihazınız hazır demektir. “RCS Sohbetlerini Etkinleştir” seçeneğinin etkin olduğundan emin olun. Başka yapılandırılması gereken seçenekler de olabilir. RCS veya SMS üzerinden birine mesaj gönderdiğinizi anlamak oldukça kolaydır. Metin kutusu ya “RCS mesajı” ya da “metin mesajı” (SMS) olarak görünecektir. Bir şeyi akılda tutmanız gereken bir şey, yeni bir telefona geçmeden önce RCS’yi kapatmak isteyebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...