iPhone Orta Tuş Home Tuşu Çalışmıyor Nasıl Açılır

by teknohall

Sevgili Tekno Hall takipçileri. Bugünkü yazımızda sizlere iPhone Home tuşu (Orta Tuş) bozulursa iphone orta tuş yerine kullanılan şeyi nasıl açarım, ne yaparız da iPhone tekrar kullanılabilir hale getiririz, onu aktarmaya çalışacağım.

Hepimizin bildiği üzere iPhone home tuşu yani orta tuş bozulduğu zaman artık telefonun kalbi sökülmüş gibi hiçbir işlem yapamıyorsunuz ama Apple buna bir çözüm olarak sanal orta tuş özelliği mevcut bunu nasıl açarsınız hadi gelin beraber bakalım.

Öncelikle iPhone orta tuş bozulursa ve ekran siyahsa, ilk adım olarak ekranı uyandırmamız gerek bunun için home tuşuna hiç gerek yok telefonun ses açma butonu da telefonun ekranını uyandırmaya yetiyor.

  • Telefonu açtıktan sonra ekranımızı sağa kaydırdığımız zaman bir uygulama öneri ekranı bizi karşılıyor, bu ekranda en son kullanılan uygulamalarımız, sık aradığımız kişiler gibi favori ikonlar yer alır. Bu ekrandayken arama kısmına aşağıdaki resimdeki yazıyı yazıyoruz. Assistive touch
  • Ve en üstte yer alan AssistiveTouch yazan menüyü seçiyoruz.
  • Assistive touch ekranına tıklayıp Giriyoruz

ve son olarak Assistive Touch ayarlarınızı yapıp Açıyorsunuz İşte bu kadar artık sizinde sanal home tuşu aktif oldu.

Bu yazımızda sizlere İphone sanal tuş nasıl açılır aktarmaya çalıştım, umarım yazımızı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın. Tekno HALL.

Yapamayanlar İçin Videomuz Yayında

Related Posts

Yorum Bırakın...