Opera ile Erişimi Engelli Tüm Sitelere Giriş

by teknohall

Bu Siteye Erişim Mahkeme Kararı İle Engellenmiştir. Ne kadar itici bir cümle değil mi? Siz de bu yazıyı görmeyi sevmeyenlerdenseniz erişimi engelli yasaklı sitelere erişmenizi sağlayan basit ama oldukça kullanışlı bir yöntemden bahsetmek istiyorum.

Opera tarayıcıdaki VPN fonksiyonunu aktif ederek yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz ve bir daha da Bu Siteye Erişim Mahkeme Kararı İle Engellenmiştir yazısını görmezsiniz. Öncelikle bilgisayarınızda yüklü değilse Opera Tarayıcıyı indirip yüklemeniz gerekiyor. https://www.opera.com/tr sayfasındaki “Şimdi İndir butonuyla tarayıcıyı indirdikten sonra Sözleşmeyi Kabul et diyerek kurulumu yapabiliyorsunuz. Tarayıcının hoşgeldin ekranı aşağıda gördüğünüz gibi.

Opera tarayıcısında sol üst köşedeki kırmızı O simgesine tıkladıktan sonra Ayarlar menüsüne erişebilirsiniz. VPN açma dışında da opera tarayıcıdaki bütün ayarları bu menüden yönetebilirsiniz.

Ayarlar menüsüne girdikten sonra sırasıyla Gelişmiş / Gizlilik ve Güvenlik diyoruz. Menünün ortasında Gizlilik ve Güvenlikle ilgili olan seçeneklerin aşağısında resimde de göreceğiniz gibi VPN’i Etkinleştirin şeklinde bir menü var. Bu seçeneği aktif ederek VPN üzerinden yasaklı olan tüm sitelere erişimimiz aktif oluyor.

VPN aktif olduğunda adres çubuğunda mavi bir VPN yazısı göreceksiniz. Aşağıda resimde de bir örneği var.

Artık Ayarlar menüsünden çıkarak VPN aracılığıyla erişimi engelli adreslere ve yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz. Umarım yazımızı beğenmiş ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Related Posts

Yorum Bırakın...