Windows 10 Takvim: Ajanda Görünümünde Tüm Takvimlerinizi Bir Bakışta Görün

by teknohall
Windows 10 ipucu: Ajanda görünümünde tüm takvimlerinizi bir bakışta görün

Tıpkı önceki sürümlerde olduğu gibi, Windows 10 takvim de görev çubuğunun sağ tarafında tarih ve saati görüntüler. Ancak Windows 10 buna ek olarak yeni bir numara ekler.

Bir veya daha fazla takvimi bulutta tutarsanız, Windows 10’da programınızın birleşik bir görünümünü elde edebilirsiniz. Bugünün randevularıyla birlikte geçerli ayı gösteren bir açılır pencereyi açmak için görev çubuğunun sağ tarafındaki tarih ve saati tıklamanız yeterlidir. Takvimin altındaki bir gündem görünümündedir.

Farklı bir aya veya yıla gitmek için geçerli ayın sağındaki yukarı ve aşağı okları kullanın ve ardından o güne ait randevuları görmek için bir güne tıklayın. Ardından hızlı bir şekilde randevu eklemek için artı işaretine tıklayın.

Bu görünümü mümkün kılmak için yapmanız gereken , yerleşik Takvim uygulamasını açmak ve çevrimiçi takvimlerinizin her birini buna eklemektir. Ayarlar simgesini ve ardından Hesapları Yönet’i tıklayın.

Windows 10 Takvim: Yerleşik Posta uygulamasından eklediğiniz tüm hesaplar burada görünür. 

Bir hesabın takvim randevularını değil yalnızca postayı göstermesini istiyorsanız, hesap ayarlarını açın, Senkronizasyon Seçenekleri bölümüne gidin ve Takvim anahtarını Kapalı konumuna kaydırın.

Bunu ayarladıktan sonra Takvim uygulamasını tamamen yok sayabilirsiniz. Örneğin, Google Takvim’i web’de kullanıyorsanız, randevuları ve etkinlikleri tarayıcınızda yönetmeye devam edebilirsiniz ve bunlar otomatik olarak Windows 10 ajandasında görünür. Aynı durum, Microsoft Outlook ile Office 365 veya Outlook.com kullanıyorsanız da geçerlidir.

Eklediğiniz her takvim kendi renk kodlamasını alır. Ajandadaki randevuların sol tarafında eşleşen bir şerit vardır, böylece yaklaşan bir randevunun kişisel veya iş takviminizden olup olmadığını bir bakışta anlayabilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...