Windows 10 Telefonunuz Uygulaması ile Müzik Nasıl Kontrol Edilir?

by teknohall
Windows 10 Telefonunuz Uygulaması

Microsoft, Telefonunuz uygulaması ile Windows 10 kullanıcılarının Android telefonlarında çalan müziği masaüstünden kontrol etmelerini sağlayacak yeni bir özellik başlattı. Telefonunuzda çaldığnız müziği, dizüstü bilgisayarınız veya masaüstünüzle senkronize edebiliyorsunuz. Bu uygulama aslında Windows 10’da bulunan yerleşik müzik kontrolleriyle neredeyse aynı şekilde çalışan kullanışlı bir mini oynatıcıdır.

Windows 10 Telefonunuz Uygulaması

Bu yenilik, Android ‘deki bildirim merkezi aracılığıyla medya denetimlerini destekleyen çoğu ses veya müzik uygulamasını kontrol etmenize olanak tanıyor. Ses oynatıcısında bulunan menüyü kullanarak birden çok kaynak arasında geçiş yapabilirsiniz. Parçaların ayrıntıları uygulamada görünüyor ve telefonunuzda oynatılan herhangi bir içerikle senkronize edebiliyorsunuz.

Yeni özellik sayesinde, bilgisayardaki arayüzü kullanarak şarkıları çalmak veya duraklatmak ve sonraki (veya önceki) şarkıya gitmek mümkün. Bu özellik, Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi veya sonraki sürümlere sahip cihazlarda kullanılabiliyor. Akıllı telefon tarafında uyumluluk, Android 7.0 veya sonraki sürümlere sahip tüm modüllere genişletilmiş durumda.

Windows 10 Telefonunuz Uygulaması

Bu yeniliği kullanmak için yapmanız gereken ilk şey, Windows 10 ve Windows 11 donanımlı bilgisayarınızda ‘’Telefonunuz’’ uygulamasını kurmak. Bilgisayarınızdan telefonunuzda yer alan media uygulamalarına erişebilmek için:

Telefonunuz Windows PC’nize bağlandığında, telefonunuzda Müzik veya diğer media uygulamaları aktifken Telefonunuz masaüstü uygulamasında görünecek.

Bilgisayarınızda, şarkı başlıkları, albüm kapağı görüntülenecek, senkronize edilecek. Ayrıca normal çalma, duraklatma, önceki / sonraki kontrolleri görebileceksiniz.  Telefondaki farklı kaynaklar ve müzik uygulamaları arasında geçiş yapmak için ses oynatıcısında bir de açılır menü bulunuyor. Bu açılır menü sayesinde diğer müzik uygulamaları arasında geçişleri çok basit bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Herhangi bir nedenle ses oynatıcı görünmüyorsa, Ayarlar > Kişiselleştirme ‘ye ( Settings > Personalization) gidip “Ses Oynatıcı”yı (Audio Player) açın. Etkin olduğuna emin olun.

Windows 10 Telefonunuz Uygulaması

Ayrıca müziğin kaynağını da yönetebiliyorsunuz. Spotify , Pandora, Amazon Müzik, Google Play Müzik, Google Podcast ve Xiami Müzik dahil olmak üzere çeşitli uygulamaları destekliyor. Ancak Audible ve YouTube gibi bazı büyük isimler bu yeni özellik tarafından desteklenmiyor. Desteklenen uygulamaların Android bildirimlerine medya kontrolleri eklemeniz gerekiyor. Şimdilik bu özellik sadece Android telefonlarda kullanılıyor.

Durum ne olursa olsun, bu özellik, telefonunuzda olup bitenleri doğrudan Windows PC’nizden kontrol etmenin süper ve basit bir yolu. Evet, telefonunuz uygulamasının birçok harika özelliği var, bu sadece onlardan biri.

İlginizi çekecek yazılar:

Nasıl Yapılır TeknoHall Videoları İçin YouTube Kanalımıza Göz Atın!

Related Posts

Yorum Bırakın...