Google Pay ile Ödeme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
google pay

Google Pay ile ödeme nasıl yapılır? Google Pay Türkiyede nasıl kullanılır? Google Cüzdan nedir nasıl kullanılır?

Google Pay Türkiyede Nasıl Kullanılır?

Birçok ülkede yakın zamanda kullanılmaya başlanacak Google Cüzdan, telefonlarımızda da yerini almaya başladı. iPhone kullanıcılarının zaten alışık olduğu, telefon ile temassız ödeme seçeneği olan Cüzdan uygulaması artık 39 ülkeye geliyor. Önümüzdeki birkaç gün içinde birçok cihazda görülmeye başlanacağı da duyuruldu!

Google, son etkinliğinde Cüzdan uygulamasını duyurdu. Bu uygulamaya kartlarınızı ekleyerek ödeme işlemlerinizi hızlandırabilir; kimlik bilgilerinizi ekleyebilir, biletlerinizi, aşı durumunuzu da ekleyebilirsiniz. Birçok evrağı ve kartı tek bir yerde toplamamızı sağlayan Google Cüzdan ile para gönderme işlemi de yapılabilecek!

Google Pay ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Google Cüzdan ile ödeme yapmak çok kolay! Google Cüzdan uygulamasına hem kredi kartlarınızı hem banka kartlarınızı ekledikten sonra, ödeme esnasında uygulamayı açıp temassız özelliği olan kartlarınızla ödemenizi yapabilirsiniz.

Şunu belirtmekte fayda var; Google Cüzdan özelliğini kullanabilmeniz için telefonunuzda NFC özelliği bulunması gerekiyor. Yeni kimlik kartlarınızı dahi yükleyebileceğiniz Google Cüzdan’ı NFC özelliği olmayan telefonlarda kullanmak maalesef mümkün olmuyor.

Telefonunuzda NFC özelliği olup olmadığını öğrenmek için Google’a telefon modelinizi yazıp bir boşluk bırakarak NFC yazın, ilgili makalelerden telefonunuzu bularak öğrenmek istediğiniz bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. Artık hayat ne kadar da kolay, değil mi?

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...