iPhone 60 FPS Video Nasıl Kaydedilir?

by Merve Taş
iphone 60 fps video çekme

iPhone 60 FPS Video nasıl kaydedilir? Videolarınızı 60 FPS kaydederek daha kaliteli bir görüntü nasıl elde edilir?

Tüm iPhone kullanıcıları buraya! Saniyede 60 kare kaydetmenizi sağlayan iPhone 60 FPS video kaydetme özelliği, iPhone 6 çıktığından beri hayatımızda yer alıyor. Güncel olarak video kaydeden biriyseniz ya da arada sırada video kaydı yapıyorsanız, 60 FPS video kaydetmek sizin için müthiş bir özellik olmalı! Videonun her noktasını ayrıntılı görmenizi sağlayan bu özellik ile sanaldan uzak, daha gerçekçi videolar görmemiz mümkün diyebilir miyiz?

Eğer ilk kez iPhone kullanıyorsanız ya da uzun süreli iPhone kullanıcısıysanız, iPhone 60 FPS özelliğini elbette kullanabilirsiniz. Bunun için sadece 60 FPS özelliğini aktifleştirmeniz gerekir. Dilediğiniz zaman kapatabilir, dilediğiniz zaman tekrar aktifleştirebilirsiniz.

60 FPS Ne demek?

60 FPS video özelliği, saniyede 60 kare kaydederek daha realistik ve gerçeğe yakın görüntüler elde etmenizi sağlar. Uzun yıllardır kullanılan bu özellik ile en güzel anlarımızı ölümsüzleştirerek kaydettiğimiz görüntüleri dilediğimiz zaman izleyebiliriz! Videonun kare sayısı önemli olsa da, videonun kalitesini etkileyen bir diğer faktörün pixel değeri olduğunu hatırlamak gerek. Seçtiğiniz pixel değerine göre daha yüksek kaliteli videolar çekebilirsiniz. Yüksek kaliteli videolar daha güzel görüntüler sunsa da, telefonunuzda daha fazla yer kaplayacağını unutmamalısınız.

iPhone 60 FPS Video Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

  • İlk adım olarak, telefonunuzda tuş kilidini açın ve Ayarlar’a tıklayın.
  • Ayarlar menüsüne ulaştığınızda, Kamera sekmesine tıklayın.
iphone 60 fps video çekme
  • Kamera’ya girdiğinizde, Video Kaydı kısmına tıklayın.
iphone 60 fps video çekme
  • Kullanmak istediğiniz seçeneği tıklayın. 60 FPS hızın saniyede 60 kere kaydedeceğini, bu sayede daha yüksek çözünürlük elde edilirken daha fazla yer kaplayan videolar çekebileceğinizi unutmayın. iPhone 60 FPS video çekerken 1080p genellikle standart olsa da, dilerseniz 4K çekim de yapabilirsiniz.
iphone 60 fps video çekme
  • 4K ile 60 FPS video çekmek, çektiğiniz görüntünün hem daha fazla kare ile; hem daha fazla çözünürlük ile kaydedilmesini sağlar. Dilediğiniz hızı seçtikten sonra, Ayarlar menüsünden çıkarak Kamera’ya gidin ve video kaydetmeye başlayın.

Eğer sinematik bir görüntü elde etmek istiyorsanız, FPS’i 30’a düşürmeniz yeterli olacaktır.

4K ve 60 FPS ile çekilen videolar, Windows’ta doğrudan oynatılamayabilir. Bunun çözümünü anlattığımız videomuzu tıklayarak tüm videolarınızı oynatabilirsiniz!

Related Posts

Yorum Bırakın...