iPhone Engellenmiş Numaralar Nasıl Görülür?

by Merve Taş


iPhone Engellenmiş Numaralar Nasıl Görülür?

iPhone Engellenmiş Numaralar Nasıl Görülür?

iPhone Engellenmiş Numaralar Nasıl Görülür? iPhone’unuzda hangi telefon numaralarını engellediğinizi hatırlamıyor musunuz? Telefonunuzdaki Engellenen Numaralar listesini kolayca görüntüleyebilirsiniz. Bunun için telefonunuzdaki Telefon, Mesajlar ve FaceTime ayarlarını kullanabilirsiniz. İşte adım adım nasıl yapılacağı:

Engellenen Numaraları Telefon Ayarlarında Bulma

Telefonunuzdaki Engellenen Numaralar listesini telefon ayarlarını kullanarak görmek için öncelikle iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.

Ayarlar içinde “Telefon” seçeneğine dokunun. “Telefon” sayfasında, “Aramalar” bölümünde “Arama Engelleme ve Tanımlama”ya dokunun.

“Eğer ‘Arama Engelleme ve Tanımlama’ seçeneğini görmüyorsanız, yerine ‘Engellenen’ seçeneğine dokunun.” “Arama Engelleme ve Tanımlama” (veya “Engellenen”) ekranında, engellediğiniz tüm numaraları göreceksiniz. Numaraları engellemenin yanı sıra, iPhone’unuzu aradığınızda numaranızın görünmemesini sağlamak da mümkün.

Engellenen Numaraları Mesajlar Ayarlarında Bulma

Mesajlar uygulamasını kullanarak engellenen numaralarınızı görüntülemek için iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve “Mesajlar” seçeneğine dokunun. “Mesajlar” menüsünde, “SMS/MMS” bölümünden “Engellenen”i seçin. “Engellenen” ekranında tüm engellenen numaraları göreceksiniz. Birine mesaj göndermeyi engellemek isterseniz, bu engelleme listesine kişi eklemek oldukça kolaydır.

Engellenen Numaraları FaceTime Ayarlarında Bulma

FaceTime’u kullanarak engellenen numaraların listesini kontrol etmek de oldukça basittir. Bunun için iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve “FaceTime” seçeneğine dokunun.

“FaceTime” sayfasında, en altta bulunan “Aramalar” bölümünde “Engellenen”e dokunun. Açılan “Engellenen” sayfasında tüm engellenen numaraları göreceksiniz. Artık tüm ayarlarınızı kontrol ettiniz!

Bu adımları takip ederek iPhone’unuzdaki engellenen numaralar listesini her üç uygulama üzerinden de görebilirsiniz. Numaraları engelleme veya engellenen numaraları görüntüleme işlemleri oldukça kolaydır ve istenmeyen çağrıları veya mesajları kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...