iPhone için İOS 13 İyileştirilmiş Pil Şarjı Özelliği Nedir, Nasıl Açılır?

by teknohall

iPhone kullanan kişilerinde android kullananlarda olduğu gibi sorun yaşadıkları bir durum var, Şarj süreleri ve pil sağlığı. Malesef bugün aldığımızda sağlıklı ve uzun süre şarjı dayanan telefonlarımız bir süre sonra daha az şarj tutmaya başlıyor ve yavaş yavaş pilleri bozuluyor.

Bu bozulma sadece pilin ne kadar sıklıkla şarj edildiğiyle alakalı değildir. Eğer siz pil tamamen şarj olduktan sonra, hala prize takılı bırakırsanız bu durumda pilin ömrünün kısalmasında etkilidir.

Apple İOS 13 güncellemesiyle beraber iPhone ve iPad ler için Pil sağlığını daha uzun süreler korumanıza yardımcı olacak İyileştirilmiş Pil Şarjı özelliğini ekledi. Bu sayede iPhone %80 şarj olduktan sonra şarj olmaya bir süre ara veriyor. Ayrıca şarrjınız tamamen dolduğu durumda da pile enerji aktarımını durduruyor.

Bu faydalı özelliği ben tüm iPhone kullanıcılarına tavsiye ediyorumi eğer sizde açık değilse mutlaka açmalısınız.

Açmak için ilk yapmamız gereken iPhone umuzun Ayarlar menüsüne girmek.

Ayarlar menüsüne girdikten sonra Pil yazan menüyü seçiyoruz. Bu menüde alttaki resimde de göreceğiniz gibi pilimizin şarj etme sıklığı, pilimizin sağlık durumu ve Düşük Güç Modu gibi diğer seçenekler var.

Biz burada Pil Sağlığı menüsüne giriyoruz ve aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi iPhone muzun Pil Sağlığı yüzde kaç, buradan görebiliyoruz. Benim bu ekran resmi aldığım iPhone yeni bir cihaz, bu yüzden de Maximum Kapasite %100 seviyesinde

Bu menüde İyileştirilmiş Pil Şarjı özelliğini; eğer aktif değilse aktif ederek iPhone muzun Pil Ömrüne katkıda bulunabilirsiniz.

Normal şartlar altında Maximum Kapasite %90 , %80 diye zamanla düşecektir. Bu özelliği aktif ederek bu süreyi uzatmanınızı tavsiye ederek yazımızı bitirelim. Umarım yazımızı faydalı bulmuşsunuzdur, bir sonraki yazımızda görüşmek üzerre; hoşçakalın. Tekno Hall

Related Posts

Yorum Bırakın...