iPhone Yazı Tipi Değiştirme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
iphone yazı tipi değiştirme

iPhone Yazı Tipi Değiştirme nasıl yapılır? iPhone yazı tipi boyutu nasıl değiştirilir?

iPhone Yazı Tipi Değiştirme Nasıl Yapılır?

iPhone Yazı Tipi Değiştirme Nasıl Yapılır? Genellikle Android telefonlardan alışık olduğumuz yazı tipi değiştirme iPhone’da yapılıyor mu? Bazı kullanıcılara Apple’ın klasik yazı tipi bazı zamanlarda sıkıcı gelebilir. Android bu özgürlüğü bize vermişti; sunduğu yazı tipleri ile telefonumuzdaki yazı tiplerini özgürce değiştirerek telefonumuzu kişiselleştirebiliyorduk. Üçüncü taraf uygulamalarının sundukları hizmetler dışında -ne kadar güvenilir oldukları tartışılır- iPhone’un içinde yazı tipi değiştirme özelliği maalesef bulunmuyor.

Yine de, Apple yetkililerinin çağın yeniliklerini çok sonralarda entegre etme huyunu bildiğimiz için, ilerleyen zamanlarda bu yazı tipi seçme özelliğinin de telefonlarımızın yazılımına entegre edilebileceğini düşünüyoruz. Genellikle iPhone’un klasik görüntüsü kolay kolay bozulmaz, ama şu son güncelleme ile birlikte telefonumuzu kişiselleştirebilme özgürlüğüne sahip olduğumuz için heyecanla bekliyoruz diyelim!

iPhone yazı tipi boyutu nasıl değiştirilir?

iPhone yazı tipi boyutu nasıl değiştirilir? Telefonunuzun metin boyutundan memnun değilseniz, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. Tuş kilidini açın.
  2. Ayarlar’a gidin.
  3. Ekran ve Parlaklık’a gidin.
  4. Metin Boyutu’na tıklayın.
  5. Metin boyutunu dilediğiniz lşekilde ayarlayın.

Telefonunuzun genel olarak yazı tipini değiştiremeyebilirsiniz fakat bazı uygulamalar için farklı yazı tipi boyutları ayarlayabilirsiniz. Bunun için de Kontrol Merkezi’ne giderek “Aa” ile sembolize edilen Metin Boyutu kısmına gidin ve hangi uygulamada nasıl punto kullanılacağını seçin.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...