Mac’te Dosyaları ve Klasörleri Silme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
Mac'te Dosyaları ve Klasörleri Silme Nasıl Yapılır?

Mac’te dosyaları ve klasörleri silme ile tüm gereksiz klasörleri silin, hem de en hızlı şekilde! Mac’te tüm klasörleri en hızlı nasıl sileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Mac’te Dosyaları ve Klasörleri Silme Nasıl Yapılır?

Mac’te dosyaları ve klasörleri silmek yöntemi ile bilgisayarınızdaki gereksiz dosya kalabalığından kurtulmak ister misiniz? Eğer cevabınız evetse, okumaya devam edin!

Bilgisayarımızdaki klasörlere gerektiği düzeni vermezsek gerçek bir bit pazarına dönebiliyor. Finder’daki klasörleri nasıl temizleyebileceğinizi öğrenerek artık ihtiyacınız olmayan gereksiz tüm klasörleri temizleyebilirsiniz.

Apple Mac’lerde bazı gariplikler olduğu konusu kesinlikle tartışmaya kapalı; bu garipliklerden biri de simge görünümündeyken Finder’da klasörlere bırakılan öğelerin düzenlenememesi. Sürükle ve bırak yöntemi ile birçok klasörü taşıdığımızı varsayarsak, Finder’ın sürekli dağılması da çok normal gibi duruyor. Bu sorunun önüne geçebilmek için belgelerinizi listeleme şeklinde görüntüleyebilirsiniz ama yine de bir dosyayı ön izleme halinde görmek isterseniz listeleme şekli de pek mantığa uymuyor. Yine de, aşağıda sizin için nasıl temizleyebileceğinizi anlatıyoruz. Okumaya devam edin ve her gün bizi ziyaret etmeyi unutmayın!1

Finder’da Klasör Temizleme

Finder’da Klasör Temizleme için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Dağınık olan bir klasöre gidin.
  2. Üst araç çubuğuna tıklayın.
  3. Görüntüle’ye basın.
  4. İmleci Şuna Göre Temizle’ye basın.
  5. Size uygun olan bir sıralama yöntemi seçin.
  6. Temizle’ye basın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...