Tüm Web Sitelerinin Google Chrome Bildirimleri Nasıl Durdurulur?

by teknohall
Tüm Web Sitelerinin Google Chrome Bildirimleri Nasıl Durdurulur?

Son birkaç yılda, giderek daha fazla web sitesi kullanıcılardan bildirimleri etkinleştirmesini istiyor. Zaman zaman faydalı olsa da birçok siteye girdiğimizi düşününce bu durum can sıkıcı bir hale dönüşebiliyor Aşağıdaki yönergeleri takip ederek tüm web sitelerinin Google Chrome bildirimleri göndermesini durdurabilirsiniz.

Chrome Bildirimler Nasıl Engellenir?

Google Chrome tarayıcısında web sitelerinden gelen bildirimleri durdurmanın iki yolu vardır. Birincisi, siteler sizden bildirimleri etkinleştirmenizi istediğinde bunları tek tek “Engelle” butonuna basarak yapabilirsiniz. Bunu muhtemelen zaten yapıyorsunuzdur.  

İkinci yol, tüm web sitelerinin bu istemi göndermesini durdurmaktır. Bunun için  öncelikle, Chrome’daki Ayarlar menüsünün Bildirimler bölümüne gitmeniz gerekecek. Bunu Ayarlar > Site Ayarları > Bildirimler’i açarak yapabilirsiniz. 

Chrome Bildirimleri Nasıl Engellenir?
Chrome Bildirimleri Nasıl Engellenir?
Chrome Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Alternatif olarak, adres çubuğunuza chrome://settings/content/notifications yazabilirsiniz.

Bu noktadan sonra bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz. Ayrıca, Chrome ‘da bildirimlerin görünmesini engelleyen “daha sessiz mesajlaşmayı kullan” seçeneğini de aktifleştirebilirsiniz.

Alternatif olarak, adres çubuğunuza chrome://settings/content/notifications yazabilirsiniz .
Bu noktadan sonra bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz. Alternatif olarak, Chrome'da görevler gerçekleştirirken bildirimlerin görünmesini engelleyen "daha sessiz mesajlaşmayı kullan" seçeneğini de aktifleştirebilirsiniz.

Yine bu sayfada daha önce yanlışlıkla etkinleştirdiğiniz veya tam tersi devre dışı bıraktığınız siteleri buradan tekrar düzenleyebilirsiniz.

Tüm Web Sitelerinin Google Chrome Bildirimleri Nasıl Durdurulur?

Daha önceden bildirimlerine izin verdiğiniz siteyi bulmak için İzin Ver bölümüne gidin. Siteyi bulduğunuzda, sağ taraftaki ilgili düğmeye (⋮) basın ve beliren menüden Engelle öğesini seçin . İlgilendiğiniz siteyi hemen bulamazsanız, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan arama alanını kullanarak da bulabilirsiniz.

Ayrıca, gerekirse, doğrudan adresi yazarak bildirimlerin engellenebileceği yeni bir siteyi anında ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için Engelle öğesinin yanında bulunan Ekle düğmesine tıklayın. Ardından ilgilendiğiniz sitenin adresini yazın  ve işlemi onaylamak için Ekle düğmesine basın .

Bildirimler Nasıl Engellenir?

Android ‘de Chrome Site Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Android telefonunuzda veya tabletinizde siteler tarafından oluşturulan bildirimleri engellemek istiyorsanız, yukarıda verilen bilgiler sizin için çok yararlı olmamış olabilir. Ancak endişelenmeyin, bunun da bir çözümü var.

Android için Chrome ‘da sitelerden gelen bildirimleri devre dışı bırakmak  için öncelikle Chrome ’a tıklayın. Ardından sağ üstte bulunan düğmeye (⋮) dokunun ve  size önerilen menüden Ayarlar öğesini seçin  .

Ardından, Bildirimler öğesine dokunun ve  bildirim gönderme yetkisi isteyen sitelerin listesine erişmek için Siteler paneline gidin . Son olarak, bildirim gönderilmesini engellemeyi düşündüğünüz sayfaya (veya sayfalara) karşılık gelen kutudan onay işaretini kaldırın.

Dilerseniz Siteler başlığının hemen altında bulunan  Bildirimleri Göster düğmesini Kapalı konumuna getirerek  web sitelerinden gelen bildirimlerin görüntülenmesini tamamen devre dışı bırakabilirsiniz .

İlginizi çekecek diğer Google yazıları :

TeknoHall Videoları için YouTube Kanalımıza Göz Atın!

Related Posts

Yorum Bırakın...