Google Fotoğraflar Alternatifleri: En İyi Ücretsiz Seçenekler

by teknohall
Google Fotoğraflar Alternatifleri: En İyi Ücretsiz Seçenekler

Artık Google Fotoğraflar, resimler ve videolar için ücretsiz ve sınırsız depolama alanı olmadığına göre, alternatif arayışında olabilirsiniz. O zaman, gelin en iyi ücretsiz Google Fotoğraflar alternatifleri listesine bir göz atın.

En İyi Ücretsiz Google Fotoğraflar Alternatifleri

Sorunsuz, Google Fotoğraflar deneyimine yakın ve tamamen ücretsiz bir alternatif arıyorsanız, beklentilerinizi yumuşatmaya hazırlanın. Google Fotoğraflar bizi her ne kadar şımartmış olsa da, bunun sonsuza kadar sürmeyeceği belliydi.

İlk olarak sorununuza en basit çözümü sunmak isterim. 😊100 GB Google One planını seçerek geçiş yapmaktan vazgeçmek. Google One, akıllı telefon yedeklemeleri ve hatta zaman zaman ücretsiz Nest Mini veya YouTube Premium aboneliği gibi bazı güzel avantajlar sunduğunu hatırlatmak isterim.

Eğer hiçbir koşulda ödeme yapmak istemiyorsanız, o zaman alternatif çözümleri deneyebilirsiniz. Tamamen geçiş yapmadan önce dikkatli olun. Çünkü Google hesabıyla birlikte gelen 15 GB ‘lık ücretsiz depolama alanı, bu alternatiflerin birçoğunu geride bırakabilir.

Rakip hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak için, Google One hizmetinde olduğu gibi daha fazla alan için ödeme yapmanız gerekebilir. Ancak sunulan ücretsiz alanların sizin için yeterli olabileceği düşüncesiyle Google Fotoğraflar alternatif listesine geçiyorum.

Not : Fiyatlandırma ve depolama bilgileri Temmuz 2021 itibariyle doğrudur.

Google Fotoğraflar Alternatifleri Amazon Fotoğrafları

Google Fotoğraflar Alternatifleri Amazon Fotoğrafları
 • Tüm kullanıcılar için 5 GB ücretsiz alanı
 • Prime aboneleri için sınırsız fotoğraf /5 GB video depolama alanı
 • 100 GB, yıllık 19,99 ABD doları

Bildiğiniz gibi Google Fotoğraflar‘ı sınırsız kullanmak için ücret karşılığında yıllık olarak abone  olmanız gerekiyor. Ancak, zaten Amazon Prime ‘a aboneyseniz, o zaman Amazon Fotoğrafları seçmeniz sizin için uygun olabilir. 

Amazon Fotoğraflar ile sınırsız fotoğraf saklama alanın yanı sıra bazı ek avantajlara da sahip oluyorsunuz. Mesela, seçtiğiniz beş arkadaşınızı ya da aile üyelerini bu plana dahil edebiliyorsunuz. Ayrıca video ve diğer içerikleriniz için de Amazon size 5GB’lık bir alan veriyor.

Amazon Fotoğraflardaki önemli bir sorun, fotoğraf depolama hizmeti teknik olarak sınırsız olmasına rağmen, video için bulut depolama alanının yalnızca 5 GB ile sınırlandırılmış olmasıdır. Full HD veya daha yüksek çözünürlükte kayıt yaparsanız, sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu Google Fotoğraflar alternatifinin yalnızca fotoğraf depolamak isteyen kişiler için en iyisidir.

Amazon Prime aboneliğinizi sonlandırmanız durumunda, tüm medyanızı da depolamak için alternatif bir yer bulmanız gerekir. Bununla birlikte, tüm hesaplar 5 GB ücretsiz olarak depolama alanından yararlanabilir.

Büyük bir bonus, kamera rulonuzu Google Fotoğraflar uygulamasıyla aynı şekilde otomatik olarak yedeklemek için Android veya iOS’unuzdaki Amazon Fotoğrafları uygulamasını kullanabilmenizdir. PC’nizi veya Mac’inizi de bağlamanıza izin vererek bir adım daha ileri gider ve işleri buluta yedeklemeyi daha da kolaylaştırır.

Google Fotoğraflar Alternatifleri Microsoft OneDrive

Google Fotoğraflar Alternatifleri Microsoft OneDrive
 • Tüm kullanıcılar için 5 GB ücretsiz
 • 100 GB, ayda 1,99 ABD dolar

Windows 10 kullanıcısıysanız, zaten OneDrive kullanıyor olabilirsiniz. Her hesap içeri girer girmez 5 GB ücretsiz depolama alanına sahip olur. OneDrive çok fazla güçlük çekmeden cihazlarınız arasında dosyaları yedeklemenin ve hatta aktarmanın iyi bir yoludur.

5GB çok fazla değil, ancak sizin için bir başlangıç ​​noktası olabilir. Bazı dosyaları akıllı telefonunuzda saklamak istediğinizde seçebileceğiniz iyi bir alternatiftir. İşletim sistemi entegrasyonu sayesinde doğrudan Windows 10 ile eşitlenebilen Microsoft’un hizmeti, gerçekten iyi performans gösteren çok iyi bir seçenektir.

OneDrive Android uygulamasının kalitesi konusunda da Microsoft’a teşekkür ederiz. Kaliteli, kolay ve  şifreli kasa gibi ek özelliklerle dosyalarınız için bir düzen sağlar. Diğer Microsoft paketi ürünleriyle entegre olması, OneDrive’ın Google Fotoğraflar alternatifi olarak tercih edilmesinde önemli bir rolü var.

Google Fotoğraflar Alternatifi Flickr

Google Fotoğraflar Alternatifi Flickr
 • Tüm kullanıcılar için 1.000 fotoğraf için ücretsiz depolama alanı
 • 60 $/yıl fiyatla sınırsız depolama

Flickr’ın 1.000 fotoğraf depolama katmanı, 2019’da sona eren orijinal 1 TB’lık ücretsiz depolama ile karşılaştırıldığında kulağa pek hoş gelmiyor. Çok sık olmamak kaydıyla, sadece yüksek çözünürlüğe sahip resimlerini depolamak isteyen fotoğrafçılar için yeterli olabilir. Etkileyici paylaşım yetenekleri, en iyi resimlerinizden bazılarını Google Fotoğraflar uygulaması yerine Flickr’da saklayabilirsiniz.

Şirket, kullanıcılarının yaklaşık %97’sinin Flickr’da 1.000’den az fotoğrafa sahip olduğunu iddia ediyor. Profesyonel katman, yılda 60 ABD doları karşılığında sınırsız depolama alanına sahip olmanıza olanak tanıyor.  Bu, Flickr’ın görüntü dosyası boyutuna sınırlama getirmediği için fotoğrafçılar için iyi bir fırsattır.

Google Fotoğraflar Alternatifi Creative Cloud

Google Fotoğraflar Alternatifi Creative Cloud
 • Creative Cloud abonelerine 100 GB ücretsiz
 • Lightroom ile ayda 9,99 ABD dolara 1 TB depolama

Adobe Creative Cloud’a veya belirli bir uygulama paketine zaten aboneyseniz bu , sizin için iyi bir alternatif olabilir. Eğer Creative Cloud planının bir parçası olarak kapsamlı uygulama paketlerinden herhangi birini kullanmıyorsanız Adobe’nin bulut depolama platformu çok pahalıdır.

Henüz kullanmadıysanız ücretsiz 100 GB kullanım alanı Google Fotoğraflara iyi bir alternatiftir. Ayrıca tüm Adobe yazılımlarını içeren aylık 52,99 ABD doları tutarındaki planın bir parçası olarak kullanılabilirsiniz.

Google Fotoğraflar Alternatifleri Dropbox

Google Fotoğraflar Alternatifleri Dropbox
 • Tüm kullanıcılara 2 GB ücretsiz alan
 • 2 TB depolama, ayda 9,99 ABD doları

Dropbox, 2000’li yılların başlarından beri en eski ücretsiz bulut depolama seçeneklerinden biri. Hala kalbimizde bir yeri olsa da, ücretsiz hesaplar için  2GB’lık bir alan Dropbox’ın ne kadar cimri olduğunu gösteriyor. Eğer ücretsiz depolama alanı istiyorsanız Dropbox Google Fotoğraflara bir alternatif değildir.

2021 standartlarına göre 2GB ücretsiz fotoğraf depolama alanı çok olmasa da, yüz iki yüz fotoğrafı saklamak için kullanabilirsiniz. Dropbox uygulaması, PDF/belge tarayıcı gibi bazı güzel özellikler içeriyor. Ancak ne yazık ki, parola senkronizasyonu ve parola korumalı depolama dahil olmak üzere bazı özellikler için Pro veya premium hesaba sahip olmalısınız.

Ayda 9,99 ABD doları karşılığında 2 TB bulut depolama alanı ve yukarıda belirtilen özelliklere sahip oluyorsunuz 

Google Fotoğraflar Alternatifi Degoo

Google Fotoğraflar Alternatifi Degoo
 • Tüm kullanıcılara 100 GB ücretsiz
 • Aylık 2,99 ABD doları fiyatla 500 GB depolama

Degoo çok fazla bilinmese de, hatırı sayılır bir ücretsiz depolama seçeneğiyle Google Fotoğraflar ‘a  iyi bir alternatiftir. 100 GB, tüm fotoğraf depolama ihtiyaçlarınız için çok iyi bir miktar. Ayrıca Google hesabınızla oturum açabiliyorsunuz, işte bu da güzel bir bonus.

Uygulama dört dörtlük  olmasa da kaliteden ödün vermeden sınırsız dosya boyutu yüklemeleri sunuyor. İşte size büyük bir bonus, tavsiye ettiğiniz her arkadaşınız için 500 GB’a kadar ekstra 5 GB ücretsiz depolama alanına sahip oluyorsunuz. Bir dezavantajı, aralıklı reklamların olması.

Ayrıca üç cihazla sınırlı olmanız ve hesabınızın 90 günlük hareketsizlikten sonra kapatılabilmesidir. Bu seçenek, ekstra ücretsiz fotoğraf ve dosya depolama seçeneği isteyen kişiler için yeterli olabilir.

500 GB depolama, ayda yalnızca 2,99 ABD Doları. Bu ücreti ödenince reklamları kaldırıyor, 1.000 GB’a kadar katılan arkadaş başına tavsiye bonuslarını 10 GB’a çıkıyor ve 90 günlük oturum açma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Google Fotoğraflar Alternatifi Mega

Mega
 • 5GB kayıt bonusu ile tüm kullanıcılara 20GB ücretsiz
 • Aylık 5,89 ABD doları fiyatla 400 GB depolama

Tüm kullanıcılar için 20 GB (kayıt bonusu ile 25 GB’a kadar) depolama alanı veriyor. Buna ek olarak Google Fotoğraflar alternatiflerinde bulunmayan başka özellikleri de var.

Kullanışlı olabilecek dosya paylaşımı ve işbirliği araçlarıyla birlikte şifreli bir mesajlaşma aracı var. Mega, dosyalarını arkadaşları ve iş arkadaşlarıyla paylaşmak isteyenler için daha uygundur.

Google Fotoğraflar Alternatifi TeraBox

 TeraBox
 • Tüm kullanıcılara 1 TB ücretsiz
 • 2 TB depolama, ayda 3,99 ABD doları

TeraBox, online depolama için bir alternatif olabilir, ancak fotoğraflarınız ve dosyalarınız için açıkçası şüpheli olarak 1 TB ücretsiz çevrimiçi depolama alanı sunar. Bu, akıllarda bazı “güvenlik endişeleri” alanlarını tetikliyor, ancak uygulama bunu, büyük kitaplıkları depolamak için alternatif bir yer arayan Google Fotoğraflar kullanıcılarını almanın bir yolu olarak kullanıyor olabilir. 1024 GB’lık çevrimiçi alan, sizi uzun süre mutlu tutmak için muhtemelen yeterli olacaktır.

Depolama alanı oldukça büyük olsa da, önemli dosyaları TeraBox sunucularına koymanızı önermem. Yükleme hızları iyi, ancak indirme hızları oldukça yavaş. Yine de, yüksek hacimli ücretsiz bir alternatif olacağından, bazı uyarılarla birlikte TeraBox’ı gözden kaçırmak istemedim.

Yerel depolama

 • 1 TB depolama 50 dolardan başlıyor

PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızda zaten bir sabit sürücünüz varsa veya çok fazla alana sahipseniz  buluta veda öpücüğü verin ve yerel yedeklemelere geri dönün. Dürüst olmak gerekirse, binlerce fotoğraf ve video depolama ihtiyacınız varsa, bu en iyi fikir olabilir. İyi tarafı, depolama alanınızı istediğiniz zaman genişletebilmenizdir. Dezavantajı ise bunun ilişkili bir maliyetle gelmesidir.

4 TB harici sürücüyü 100 doların altında bir fiyatla alabiliyorsunuz. Bu size, binlerce yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraf ve hatta yüzlerce 4K UHD video ve dosya için fazlasıyla yeterli alan sağlar. İşlem biraz daha yavaştır ve aktarım prosedürü için bir PC veya dizüstü bilgisayarınızın olması gerekir. Ancak sürücülerinizi çevrimdışı tutmanız şartıyla, aslında tüm kişisel anılarınızı ve dosyalarınızı saklamanın en güvenli yollarından biridir.

İlginizi çekecek yazılar:

TeknoHall videoları için YouTube kanalımıza göz atın!

Related Posts

Yorum Bırakın...