HyperX Cloud III Kablosuz İncelemesi: Varolan En Güçlü Kulaklık

by Merve Taş
HyperX Cloud III Kablosuz İncelemesi

HyperX Cloud III Kablosuz İncelemesi yapıyoruz! Okumaya devam edin.

HyperX Cloud III Kablosuz İncelemesi

HyperX Cloud III Kablosuz İncelemesi için heyecanlı mısınız? HyperX Cloud III Kablosuz Kulaklık, birinci sınıf bir ses cihazı olmasa da, orta seviye bir çevresel cihaz için immersion deneyimini artırıyor Ses tasarımı, özellikle 3D sesin yaygınlaşmasıyla oyun deneyiminin önemli bir parçasıdır. Dahili TV hoparlörlerinin çoğu nispeten düşük ses kalitesi ürettiğinden, modern video oyunlarının tam anlamıyla etkileyici sesini yakalamak gibi bir görev HyperX ve Cloud III Kablosuz Kulaklık gibi markalara düşüyor.

Bu incelemeye başlamadan önce, Cloud III Kablosuz Kulaklık kullanmaya başlamadan kısa bir süre önce daimi bir geçiş yaptığımı belirtmeliyim. İkisi arasındaki farklar, kablosuz ve kablolu bir cihaz arasındaki açık fark haricinde ihmal edilebilir düzeydedir. Kablolu model hakkında daha sonra değineceğim, ancak şimdi bu orta seviye kablosuz seçeneğin kalitesine övgüler düzmenin zamanı geldi.

HyperX’in Cloud III Kablosuz’u mükemmel bir oyun kulaklığı değil, ancak etkileyici ses ve küçük kusurlar arasında yeterince denge bulunuyor, bu nedenle daha pahalı bir seçeneği olan maliyetli ve biraz daha yüksek kaliteli Audeze Maxwell Kablosuz Oyun Kulaklığı ile değiştirme ihtiyacı görmüyorum.

HyperX Cloud III Tasarım ve Uygunluk

Test ettiğim HyperX Cloud III Kablosuz Kulaklık, kablolu modelden görünüm açısından biraz farklıydı. Bu versiyon, siyah minderli bir başlık ve kulak pedleri ile canlı kırmızı bir metal çerçeve ile geldi. Renkli çerçeve, siyah üzerine siyah seçenekten çok fazla farklılık taşımıyor gibi görünüyor. Ancak ilk bakışta, özellikle kulaklık kabında siyah yerine kırmızı HyperX logosu bulunduğunda daha premium bir model gibi görünüyor.

Uygunluk, benim biraz büyük kafam için iyiydi, hatta “Earth Defense Force 5” oyununda dünyayı böcek saldırılarından savunmanın üç saat sonrasında bile. Kablolu modeli uzun süre kullanmış olduğumdan, minderlerin uzun süreli kullanım için oldukça uygun olduğunu zaten biliyordum, ancak ısı oluşumunu azaltmak için ek bir sertliğe ihtiyaçları olabilirdi. Kulaklarımın etrafında sıkma veya sıkılık yoktu, ancak sentetik deri daha az nefes aldığı için 1 saat sonra kulaklarımın etrafında ter halkası oluştu. Bu durumu düzeltebilmek için gerçek deri veya kumaş minderler kullanılabilirdi. Uygunlukla ilgili tek gerçek sorunum, Razer Anzu Akıllı Gözlüğümü taktığımda ortaya çıktı; standart gözlüklerden biraz daha büyük şakaları vardı. Kulaklık ve şakalar birbirleriyle mücadele ederken fark edilir bir sıkışma yaşandı ve bu gözlükleri kullanmayı çok zorlaştırdı. Elbette, akıllı gözlüklerin dahili hoparlör ve mikrofonunu kullanmayacaktım, ancak mavi ışık filtresi için onları severim.

HyperX ses kontrolleri, her iki kulaklık kulaklığının karşılıklı kulak kuplarına yerleştirilen küçük bir düğme ve LED göstergeli mikrofon anahtarı ile basit ve kullanışlıdır. Mikrofon anahtarının yanında bir güç düğmesi bulunur, ancak şekil olarak tamamen farklıdır, bu nedenle birini diğerine karıştırmak imkansızdır.

HyperX Cloud III Ses ve Mikrofon Kalitesi

“Earth Defense Force”ı test oyunlarımdan biri olarak seçmemin belirli bir nedeni vardı. Son teknolojinin kullanımıyla bilinmese de, oyun ses açısından tam bir kaostur. 53 mm’lik eğik sürücülerin, Cloud II’de kullanılanlarla aynı olanlar, her şeyi bir araya karıştırma şeklini merak ediyordum. Memnuniyetim için, ses, TV hoparlörlerimden daha net ve daha belirgin olarak geldi. Tüfek ateşinden EDF askerlerinin aniden şarkı söylemesine kadar, her şey daha izole edilmiş ve daha az karışık bir karışık karmaşasıydı.

“Earth Defense Force”, gerçekten üstün ses tasarımıyla parlamaz. En azından “Dead Space” (2023) gibi değil ve bu nedenle DTS Headphone:X Uzamsal Ses’in uzayın derinliklerinde nasıl işlediğini test etmem gerektiğini biliyordum.

USG Ishimura’nın kulaklarımda ne kadar canlı geldiği konusunda hemen rahatsız oldum. Her sızlama, gıcırtı, uzak bir kükreme veya bozuk motorlu kapı, beni rahatsız etti. Uzamsal ses, oyun dünyasında gerçekleşen en iyi şeylerden biridir ve HyperX gibi şirketlerin bunu benimsemesini görmek harikadır.

HyperX’in sürücülerini güncellemesini isterdim, ancak DTS Headphone:X gösteriyi çaldığında, bunu göz ardı etmek kolay bir gözden kaçmış ayrıntıdır. Yeni sürücülerle neler kaçırabileceğimi gerçekten bilmiyorum ve HyperX’in 53 mm seçeneğinden çok fazla şey sıkıştırabilmesi için endişelenmesi gerektiğini düşünmüyorum.

HyperX Cloud III İletişim İçin Uygun Bir Araç

Geçmişte mikrofonun sadece estetik ve oyuncunun takım arkadaşlarının seslerini duyabileceği umuduyla olduğu kulaklıklarla çalıştım. Ancak bu, Cloud III Kablosuz için geçerli değil. Takılabilir mikrofon, arka plan gürültüsünü azaltan yerleşik bir file sahiptir ve sesinizi engellememek için tasarlanmıştır.

Gerçekleştirdiğim mikrofon testleri olumlu sonuçlar verdi. Gürültü engellemesi, Cloud II’den az agresif bir şekilde arka plan gürültüsü ile başa çıkmak için yeniden tasarlandı. Kısaca Cloud II ile çalıştığımda, mikrofon bazen sesimi bulandırır ve arka plana karıştırırdı. Cloud III ile benzer sorunlar yaşamadım.

HyperX Cloud III Pil ve Bağlantı

HyperX, bağlantıyı dahil edilen 2.4GHz dongle ile sınırlamayı ilginç bir karar olarak almıştır. Bluetooth seçeneği yoktur. Elbette, önceki, daha iyi ses kalitesi sunar, ancak Bluetooth’u sunmamak, kulaklığın mobil cihazlarla sorunsuz çalışmaması anlamına gelir.

Xbox sahipleri de şanssızdır, çünkü sadece bir USB-C dongle aracılığıyla bağlanır. Kulaklık, USB-C’den USB-A’ya adaptör ile birlikte gelir, böylece tüm PC’ler, PS4 ve Nintendo Switch’te kolayca kullanabilirsiniz. Xbox oyuncusuysanız, neyse ki kablolu seçenek uyumludur, bu nedenle yine de HyperX’in kaliteli ses deneyiminden faydalanabilirsiniz.

Cloud III, 120 saatlik bir pil ömrüne sahiptir. Bu, DTS X kapalı ve mikrofon olmadan en yüksek performansta kullanıldığında geçerlidir. Kullanıldığında, muhtemelen 90 ila 100 saat civarına bakıyorsunuz, yine de oldukça uzun bir süredir. Kulaklığı yaklaşık beş saat kullandım ve pili% 100’den% 80’e düşmüştü. Şarj etmek oldukça kolaydı, dahil edilen USB-C şarj kablosu ile.

NGENUITY Uygulaması Neredeyse her şeyin bir eşlik eden uygulaması vardır ve HyperX’in aksesuar ve çevresel ürünleri de istisna değildir. Windows’a özel NGENUITY Uygulaması, Cloud III’ün DTSX Uzamsal Ses ve tam bir ekolayzır gibi ayarlarına arka plandan erişiminizdir. Bas, tiz ve diğer ayarlarla oynamak istemiyorsanız, NGENUITY’yi kullanmanın pek bir nedeni yok. Pil göstergesi bulunur, bu güzel bir özelliktir, ancak uygulama, Pulsefire Haste 2 faresi gibi programlanabilir düğmelere sahip cihazlar için daha uygun olabilir.

HyperX Cloud III Fiyat ve Uygunluk

HyperX Cloud III Kablosuz Kulaklık, tüm siyah veya siyah ve kırmızı motiflerde 169.99 $ ‘dan satışa sunulmaktadır. Benzer kalitede veya daha yüksek kaliteli kulaklıklarla karşılaştırıldığında, örneğin Audeze Maxwell gibi, bu makul bir fiyattır.

Referans için, Maxwell 90mm Planar Manyetik Sürücülere sahiptir, Bluetooth 5.3 bağlantısı sunar ve 299.99 $ fiyatına sahip alüminyum ve çelik çerçeveye sahiptir. Alternatif olarak, Razer’ın Kaira Pro kulaklığı, sadece 20 saatlik pil ömrüne sahip olan 50mm TriForce Titanyum sürücülere ve hafıza köpüğü kulak minderlerine sahiptir ve 149.99 $ fiyatına sahiptir. Kablosuz Cloud III’ün fiyatı, sunduğunuz özelliklere göre makul bir fiyattır.

Biraz tasarruf etmek isterseniz, Cloud III Kablolu Kulaklık sadece 99.99 $ fiyatla satışa sunulur ve tüm modern oyun konsollarında çalışır.

HyperX Cloud III Kablosuz Kulaklığı Satın Almalı Mısınız? Oyunları çoğunlukla Xbox’ta oynayan biri olarak, bu cihazın uyumsuzluğu hayal kırıklığı yaratıcıdır, anlaşılabilir bir şekilde. Ancak PC ve PS4’te, HyperX Cloud III Kablosuz Kulaklık çok iyi performans gösterdi. Mümkün olduğunda DTS Headphones:X Uzamsal Ses’i kullandığında, beni “Dead Space” in ilk oyun deneyimim sırasında gözden kaçırdığım korkutma yetenekleriyle ürküttü. 53mm sürücüler bir nesil eski olsa da, hala yüksek kaliteli bir ses deneyimi sunmaya yeteneklidir. Mikrofon için, yerleşik file filtresi ve gürültü engelleme, sesinizin ve başka bir şeyin diğer oyunculara gitmesini engellemeye yardımcı olur.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...