WEBP JPEG Dönüştürme

by Merve Taş
webp jpg dönüştürme

WEBP JPEG dönüştürme nasıl yapılır? WEBP PNG dönüştürme nasıl yapılır?

WEBP JPEG Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Daha önce hiç Google görsellerden bir fotoğrafı indirip WEBP formatında olduğuna rastladığınız oldu mu? Eğer WEBP formatına aşina değilseniz ya da sadece daha iyi tanımak istiyorsanız, bu yazımızda sizin için WEBP formatından bahsediyoruz.

WEBP formatı, kendi içinde görselleri sıkıştırdığı için genellikle JPEG veya PNG’deki görüntülerden daha az yer kaplar. Aynı görüntüyü bu üç formatta da kaydetmeyi deneyin, WEBP formatının yaklaşık 3/2’sini görüntüleyebildiğine şahit olabilirsiniz.

Uzun yıllar boyu yapılan çalışmalara rağmen hala WEBP formatı çoğu programda desteklenmez: Microsoft Fotoğraflar gibi. Bu yüzden de çoğu zaman WEBP formatlarını dönüştürmek zorunda kalırız. İşte şimdi size WEBP formatını JPEG ve PNG’ye nasıl dönüştürebileceğinizi anlatıyoruz.

Paint ile WEBP JPEG Dönüştürme

Paint ile WEBP JPEG dönüştürme ve WEBP PNG dönüştürme yapmanız mümkün! Hatta, Paint uygulaması ile birçok formatı kendi içinde dönüştürebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip etmeyi unutmayın.

 1. Bilgisayarınıza WEBP formatında bir görsel indirin.
 2. Görsele sağ tıklayın.
 3. Birlikte Aç’a basın.
 4. Paint’i seçin.
 5. Görsel Paint’te açıldığında, sol üst köşeye tıklayın.
 6. Farklı Kaydet butonunu seçin.
 7. Ardından, görselin formatını değiştirmek için görseli adlandırdığınız yerin altında bulunan formatlar kısmını açın.
 8. Oradan JPEG ya da PNG; hangi formata dönüştürmek istiyorsanız onu seçin.
 9. Fotoğrafı kaydedin.

İşte bu kadar!

WEBP PNG Dönüştürme Aracı

WEBP PNG Dönüştürme aracı kullanarak da dilediğiniz görselleri dilediğiniz formatlara çevirebilirsiniz. Eğer Paint ile dönüştürme yöntemi sizin için uzun bir yolsa, aşağıdaki adımları takip ederek sadece birkaç dakikada bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim; dönüştürme aracı kullanarak WEBP formatındaki dosyanızı JPEG’e de dönüştürebilirsiniz. Bunu yapmak için sadece sihirli kelimeleri bilmeniz yeterli.

 1. Tarayıcınızı açın.
 2. URL çubuğuna gelin.
 3. Google’a gidin.
 4. Arama kısmına WEBP to PNG yazın. WEBP PNG dönüştürme de yazabilirsiniz.
 5. Çıkan sitede WEBP formatını yükleyebileceğiniz kısmı bulun.
 6. WEBP formatındaki dosyanızı buraya yükleyin.
 7. Dönüştürmeyi başlatın.
 8. Birkaç saniye içinde PNG formatınız hazır olacaktır!

Bunun yerine bir WEBP görüntüsünü başka bir biçime dönüştürmek için bir web sitesi kullanmayı tercih ederseniz, bunu yapmak için ücretsiz çevrimiçi dönüştürme araçları sunan tonlarca site vardır. Her şeyi sunucu tarafında hallederler, yani herhangi bir yazılım indirip kurmanız veya komut satırı araçlarını öğrenmeniz gerekmez.

Herhangi bir çevrimiçi dosya dönüştürme aracında olduğu gibi, herhangi bir türde hassas veya gizli dosya yüklememelisiniz. Başka birinin görebileceğinden endişeleniyorsanız (örneğin, gizli bir belgenin görüntüsüyse) dosyayla kendi bilgisayarınızda çalışmak daha iyidir.

Bu kılavuzun amacı doğrultusunda, Zamzar çevrimiçi dosya dönüştürme aracını kullanacağız. Kullanımı tamamen ücretsizdir ve hizmet, yüklenen dosyanın 24 saat içinde sunucudan silindiğini söylüyor. Beş ücretsiz eşzamanlı dönüşümden fazlasını dönüştürmek istiyorsanız , ücretli abonelikler de sunar .

Zamzar web sitesine gidin, “Yükle”ye tıklayın, dönüştürmek istediğiniz dosyayı seçin ve ardından “Aç”a tıklayın. Alternatif olarak, dosyaları bilgisayarınızdan tarayıcı sekmesine sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Ardından, “Biçim Seç” i tıklayın ve açılır menüden dönüştürmek için desteklenen bir biçim seçin.

“Şimdi Dönüştür” ü tıklayın.

Dosyanın boyutuna bağlı olarak, dönüştürme işlemi yalnızca birkaç saniye sürmelidir. Dönüştürme işleminden sonra indirme sayfasına yönlendirileceksiniz, ardından indirmeyi başlatmak için “İndir” düğmesini tıklayın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...