Windows 10 Bilgisayarınız Windows 11’i Destekliyor mu? Kontrol Edin

by teknohall
Windows 11

Windows 11 , 24 Haziran 2021’de resmi olarak Microsoft’un işletim sisteminin en son sürümü olarak duyuruldu. Büyük ihtimalle siz de Windows 10 bilgisayarınızın yeni güncellemeyi çalıştırarak yeni özellikler kazanıp kazanamayacağını bilmek istersiniz .

Microsoft, diğer şeylerin yanı sıra, bilgisayarınızın Windows 11’i çalıştırmak için sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını size söyleyebilecek bir “PC Sağlık Kontrolü” uygulaması yayınladı . Bu sistem gereksinimlerini,  Microsoft’un web sitesinden de bakabilirsiniz.

Windows 10 PC’nizin Windows 11 ‘i çalıştırıp çalıştıramadığını kontrol etmek için:

  1. “ PC Health Check ” uygulamasını indirin (linke tıkladığınızda indirme işlemini hemen başlatacaktır).

2. Ardından, indirilen dosyayı açın ve yüklemek için şartları kabul edin.

Windows 10 Bilgisayarınız Windows 11'i Destekliyor mu?

3. Ardından “Windows PC Sağlık Kontrolünü Aç” kutusunu işaretleyin ve “Son”u seçin.

Windows 10 Bilgisayarınız Windows 11'i Destekliyor mu?

4. Uygulamanın üst kısmında bir Windows 11 bölümü göreceksiniz. Mavi “Şimdi Kontrol Et” düğmesini seçin.

Şimdi Kontrol Et

Bir pencere açılacak ve “Bu Bilgisayar Windows 11’i Çalıştırabilir” veya “Bu Bilgisayar Windows 11’i Çalıştıramaz” diyecektir.

Daha Fazla Bilgi Edinin

“Daha Fazla Bilgi Edinin”e tıkladığınızda , sistem gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi içeren bir web sayfası açacaktır . Hepsi bu kadar!

Bilgisayarınızın Windows 11’i çalıştıramadığını belirten bir mesaj alıyorsanız, bunun Güvenli Önyükleme veya Güvenilir Platform Modülü (TPM) ile ilgili olma ihtimali yüksektir . Bunlar, Sağlık Kontrolü uygulamasının bilgisayarınızı güvensiz olarak görmesine ve dolayısıyla Windows 11 ile uyumlu olmamasına neden olabilecek güvenlik özellikleridir.

Ancak endişelenmeyin ve henüz yeni bir bilgisayar satın almak için acele etmeyin. Microsoft, Windows 10’u 14 Ekim 2025’e kadar desteklemeye devam edeceğini belirtti .

Related Posts

Yorum Bırakın...