Getir, Genişlemeye Devam Ediyor: Paris ve Berlin’de Hizmette

by teknohall
getir

Son yıllarda ülkemizde en çok göze çarpan başarılı uygulama Getir, büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Startup olarak başlayan Getir, sınırlarını yurt dışına genişletmeyi başardı ve Türkiye’deki en başarılı şirketlerden biri konumuna yükselmeyi başardı. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye çapında 23 ilde yer alan seçili bölgelerde 300’den fazla depo ile kullanıcılara hizmet veren uygulama, 2020 yılında yaklaşık 38 milyon dolar yatırım alarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Getir Yemek 2019 yılında hizmete girdi ve Türkiye’nin 81 ilin tamamında kullanılan ilk çevrim içi yemek sipariş markası oldu. 2021 yılında da GetirÇarşı sistemi ile mahallelerdeki bütün dükkanları; kasap, manav, kuruyemişçi, market, pet-shop, fırın gibi akla gelen bütün kobileri bir pazar yerinde toplamayı hedefleyen projesini gerçekleştirdi.

getir-alisveris

Getir Şimdi Almanya ve Fransa’da

Daha önce İngiltere’nin başkenti Londra ve Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da hizmet vermeye başlayan uygulama, şimdi de Almanya’nın başkenti Berlin ve Fransa’nın başkenti Paris‘te de kullanıcıların hizmetinde. Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, “6 ay gibi kısa sürede 4 önemli Avrupa ülkesinde faaliyete başladık. Giriş yaptığımız ülkelerde, sahip olduğumuz bilgi birikimi ve teknolojik alt yapımızla operasyonumuzu hızla büyütebilme kabiliyetine sahibiz. Çok kısa zamanda Berlinlileri ve Parislileri Getir rahatlığı ile tanıştıracağımıza ve sokakları Getir moru ile renklendireceğimize inanıyoruz.”  dedi.

getir

Değeri 7.5 milyar dolara ulaştı

Şirket 26 Mart tarihinde aldığı 300 milyon dolarlık yatırımla 2.6 milyar değerindeydi. . Getir’den yapılan açıklamaya göre şirket son olarak 555 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı. Şirketin değeri böylece 7.5 milyar dolara yükseldi. Şirketin mart ayında aldığı 300 milyon dolarlık yatırım da düşünüldüğünde Getir’e sadece 2021’de yaklaşık bir milyar dolar yatırım geldi. Şirket, bu yatırımla Türkiye ve Avrupa’daki büyümesini sürdürürken, yılın ikinci yarısında da Amerika pazarına girmeye hazırlanıyor.

Related Posts

Yorum Bırakın...