Telefonunuz Uygulaması ile Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma

by Ayse Genc
telefonunuz

Telefonunuz uygulamasıyla fotoğrafları bir Android telefondan Windows 10 bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. iPhone kullanıcıları üçüncü taraf seçeneklerini tercih etmek zorundadır. Telefonunuzdan bir bilgisayara fotoğraf göndermeniz gerekiyorsa, e-posta, Google Fotoğraflar ve hatta doğrudan kablo bağlantısı kullanabilirsiniz. Ancak, bunları kablosuz olarak telefondan bilgisayara aktarmayı daha hızlı ve daha uygun bulabilirsiniz.

Microsoft bir keresinde, iPhone ve Android kullanıcılarının fotoğrafları Windows 10 PC’lere aktarmasına izin veren Photos Companion adlı bir uygulama sundu. Ancak bu uygulama durduruldu. Bunun yerine, Android kullanıcıları Microsoft’un Telefonunuz uygulamasını kullanabilirken, iPhone kullanıcılarının görevi gerçekleştirebilecek üçüncü taraf seçenekleri bulması gerekecektir.

Telefonunuz Uygulaması

Telefonunuz

Telefonunuzu kullanmaya başlamak için önce Ayarlar> Telefon’u açın ve Windows 10’da Telefon ekle düğmesini tıklayın. Telefonunuz masaüstü uygulaması açılacak ve sizden telefon türünüzü seçmenizi isteyecektir. Android’i seçin ve Devam Et’i tıklayın. Telefonunuz sizden Microsoft Hesabınızı onaylamanızı isteyecektir. Devam et’i tıklayın. Şimdi Telefon Eşlikçiniz uygulamasını Android telefonunuza yükleyin. Uygulamayı açın ve Microsoft Hesabınızda oturum açarak veya QR kodunu tarayarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Kodu taramak daha hızlıdır, bu nedenle “Bilgisayarınızda QR kodu var mı?” bağlantısını tıklayın ve sonraki ekranda Devam’a dokunun.

Telefonunuz masaüstü uygulamasına geri döndüğünüzde, “Evet, Telefonunuzun eşlikçisini kurmayı bitirdim.” kutusunu işaretleyin. Ardından QR Kodunu Aç düğmesini tıklayın. Masaüstünüzde bir QR kodu görüntülenecektir. QR kodunu taramak için akıllı telefon kameranızı kullanın.Mobil uygulamada, Devam’a dokunun ve ardından Kişilerinize, telefon görüşmelerinize, medyanıza ve mesajlarınıza erişmesi için Telefonunuz için gerekli izinleri verin. Devam’a dokunun.

Uygulamanın şimdilik arka planda çalışmasına izin vermeyi seçin. Bunu daha sonra her zaman değiştirebilirsiniz. Telefonunuzun Windows bilgisayarınıza bağlanmasına izin vermek için İzin Ver’e dokunun. Sonraki ekranda Bitti’ye dokunun. Bir sonraki ekran, telefonunuzun ve bilgisayarınızın bağlantılı olduğunu onaylar. Bilgisayarınızda “Haydi Başlayalım” seçeneğine dokunun. Daha sonra bağlı telefonunuzu Telefonunuz uygulamasında listelenmiş olarak görmelisiniz.

Telefonunuz uygulamasında Ayarlar> Genel’i tıklayın ve önceden etkinleştirilmemişse, “Bu uygulamanın telefonumdaki fotoğrafları göstermesine izin ver” altındaki anahtarı açın. Son 25 fotoğrafınız ve ekran görüntüleriniz, uygulamanın ana ekranında otomatik olarak görünmelidir. Değilse, Fotoğraflar girişini tıklayın ve ardından Fotoğrafları gör düğmesini seçin. Açmak için herhangi bir fotoğrafa tıklayın. Daha fazla ayar için, fotoğrafı bilgisayarınıza kopyalama, paylaşma veya kaydetme seçeneklerini içeren bir açılır menü açmak üzere bir görseli sağ tıklayın.

WiFi Fotoğraf Transferi

Ücretsiz WiFi Fotoğraf Aktarımı uygulaması (yalnızca iOS), ağınızda telefonunuzdan fotoğrafları görüntüleyip indirebileceğiniz yerel bir web sayfası oluşturur. Telefonunuzda uygulamayı çalıştırın ve ekranda görüntülenen URL’yi masaüstü tarayıcınıza girin. Sayfa, telefonunuzdaki tüm fotoğraf kitaplıklarını en son fotoğraflarınızla birlikte gösterir. En son fotoğraflarınızın tümünü görmek için Son Kullanılanlar bağlantısını tıklayın. .Zip biçiminde indir düğmesini tıklayın. Bir veya daha fazla fotoğraf seçin ve seçili resimleri indir düğmesini tıklayın. Fotoğraflar, daha sonra bilgisayarınızda açabileceğiniz tek bir zip dosyasında indirilir.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Anlatımlı YouTube videomuzu aşağıda bulabilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...