Apple Car, Kiminle ve Ne Zaman Üretilecek?

by Ayse Genc
apple car

Apple’ın uzun süredir söylediği “EV” Apple Car, Magna International ve bir LG elektrikli güç aktarım mekanizmasının yardımıyla hayat bulabilir.

Korea Times’ın salı günü yayınladığı bir habere göre teknoloji devi, Güney Koreli LG ve Kanadalı üretim devi Magna International ile bir ortaklık imzalamaya oldukça yakın. Üçlü, uzun süredir söylentilere konu olan Apple Car’ı üretime getirmek için birlikte çalışacak. Üç şirketten hiçbiri raporla ilgili hemen yorum talebinde bulunmadı. Ancak Kore gazetesinin kaynaklarına göre Apple, Magna ile tasarlanmış bir elektrikli güç aktarma organı için LG’ye başvuracak, ikincisi ise aracın üretimini gerçekleştirecek. Anlaşma bu yıl bir ara halka açıklanacak.

Bu yılın başlarında, Apple’ın Apple Car’ı üretime getirmek için Hyundai Motor’un markaları olan Hyundai ve Kia ile çalışmaya yakın olduğu bildirildi. Ancak, görüşmeler anlaşma yapılmadan sona erdi ve Şubat ayında Koreli otomobil üreticisi artık projeye katılımını tartışmadığını doğruladı. Bundan sonra, Apple’ın diğer potansiyel ortaklardan alışveriş yaptığı bildirildi. Bu bizi buraya, LG ve Magna’ya getiriyor. LG, EV pilleri ve güç aktarma organları hakkında derin bir bilgiye sahiptir. Magna, Apple projesine üretim uzmanlığı getirecektir. Araba üretmek zordur ve muhtemelen Apple’ın kendi kurumsal çatısı altında yapmak istediği bir şey değildir.

Apple Car Detayları

Araç oldukça gizemini koruyor; Son on yılda zaman zaman proje hakkında küçük haberler ve söylentiler su yüzüne çıktı. Bilinen bir şekilde, Apple Car çabası şirket içinde bilindiği için Project Titan, iki yıl önce şirket otomobille ilgili yazılıma dönerken çarptı ve yandı. Ancak bu yılın başında şirketin fiziksel bir aracı üretime sokacağı söylentileri yeniden yoğunlaştı. Muhtemelen Apple’ın kendi yazılımını ve şirketin bir oyun değiştirici olabileceğine inandığı potansiyel olarak spor pil teknolojisini içerecektir. Ancak Apple konuşmaya hazır olana kadar, yalnızca duyduğumuzu bildirebilir ve gerçekleri ortaya çıkarmak için elimizden gelenin en iyisini yapabiliriz. Bununla birlikte, bir Magna ve LG bağlantısı, herhangi bir otomobil üreticisinden daha olası duruyor şu anda.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...