iTest ile Samsung, iPhone Müşterilerini Kazanma Çabalarını Artırıyor

by Ayse Genc
iTest

Samsung, iPhone’unuzu bir Galaxy cihazına dönüştürmek için yeni bir web uygulaması olan “iTest” i başlattı. iPhone kullanıcılarının Android deneyimini simüle eden bir web uygulaması aracılığıyla “Samsung’un biraz tadına bakmalarına” olanak tanıyor.

iTest

Samsung’un iTest web sitesini ziyaret ettiğinizde, web uygulamasını iPhone’unuzun ana ekranına eklemeniz istenecektir. Bunu yaptıktan sonra, başka herhangi bir uygulama gibi başlatabilir ve Android arayüzüyle biraz pratik zaman kazanabilirsiniz. Samsung; “Telefonları değiştirmeden Samsung’u biraz tatmak üzeresiniz. Her işlevi kopyalayamayız, ancak diğer tarafa geçmenin gözünü korkutan hiçbir şeyin olmadığını hemen görmelisiniz.” diyor.

Deneyim aslında oldukça etkileyici ve bir iPhone üzerinde çalışan bir web uygulaması aracılığıyla Android ve Samsung Galaxy deneyimini kopyalamak için iyi bir iş çıkarıyor. Galaxy Store’a göz atmak, temaları değiştirmek, Samsung Kamera uygulamasını keşfetmek ve daha fazlası dahil olmak üzere epey bir şey yapabilirsiniz. Galaxy Store’daki başlık resmi, Apple’ın App Store’dan kaldırdığı Fortnite’ı tanıtıyor.

iTest ile Galaxy Ürünlerini de Tanıtacak

iPhone’unuzda Samsung iTest uygulamasındayken, deneyebileceğiniz farklı şeyleri ve arkadaşlarınızla iletişim kurmanın farklı yollarını vurgulayan çeşitli simüle edilmiş metin bildirimleri ve telefon çağrıları bile alacaksınız. Elbette Samsung, bunu Galaxy Buds Pro, Galaxy Watch3 ve Galaxy Buds Live gibi diğer Galaxy ürünlerini tanıtmak için de bir fırsat olarak kullanıyor. Ancak genel olarak simüle edilmiş deneyim etkileyici olsa da, kullanışlı olmayan alanlar var. Uygulamaların çoğu yalnızca açılış ekranlarına bakmanıza izin veriyor ve ayrıca web uygulamalarında teknik sınırlamalar var. Örneğin, “popüler uygulamalar” adlı klasörü açmaya çalıştığınızda Samsung şunları söylüyor:

“Merak etmeyin, sevdiğiniz tüm uygulamalar mevcut. Dürüst olalım, bunların çoğu Google ürünleri ve biz bu adamlarla iyi arkadaşız.”

Bu deneyim şu anda yalnızca Yeni Zelanda’da ilan ediliyor, ancak web sitesine dünya çapında erişilebilir. Samsung’un bu iTest deneyimini er ya da geç dünya çapında bir pazarlama kampanyasına dönüştürektir. Samsung’un yeni iTest web sitesi, Apple’ın Ocak ayında iPhone 12 serisinin akıllı telefon kullanıcılarının Android’den iPhone’a geçişlerini artırdığını söylemesinden sonra geldi. Bu durum, Samsung’un neden şimdi iPhone kullanıcılarını Galaxy cihazlarına dönüştürme girişimlerini artırdığını gösteriyor.

Hemen buradan Samsung web sitesine giderek iPhone’unuzda iTest deneyimini deneyebilirsiniz. Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...