LG, 3 Yıl Daha Android Güncellemesi Vaat Ediyor

by Ayse Genc
lg

Yakın zamanda bir LG akıllı telefon satın aldıysanız, şirketin cep telefonu işini kapatması nedeniyle ürünün Android güncellemelerini almaya devam edip etmeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. LG, cep telefonu işini kapatıyor olsa da, şirket önümüzdeki birkaç yıl boyunca ürünlere Android işletim sistemi güncellemeleri sunmayı vaat ediyor.

Çarşamba günü, Koreli satıcı bir cevap verdi: LG, birinci sınıf akıllı telefonlarına Android güncellemelerini sunma taahhüdünü “üç yıllık” olarak duyurdu. Ürünün ilk satın alındığı yıldan itibaren Android işletim sisteminin “en fazla üç sürüm” sunmayı planlıyor. İşletim sistemi şu anda Android 11 sürümünde. Şirket, “Üç işletim sistemi güncelleme garantisi, 2019 ve sonrasında piyasaya sürülen premium telefonlar (G serisi, V serisi, Velvet, Wing) için geçerlidir” dedi. Dolayısıyla, yakın zamanda Android 10 ile birlikte gelen Wing 5G’yi satın aldıysanız, muhtemelen Android 11, 12 ve 13’ü de alacaksınız. Bu arada, şirketin alt uç LG Style ve K serisi için 2020 modelleri yalnızca iki Android işletim sistemi güncellemesi alacak. Ancak LG, gelecekteki güncellemelerin Google’ın “dağıtım planının yanı sıra cihaz performansı ve uyumluluk gibi diğer faktörlere” bağlı olacağı konusunda uyarıyor.

LG Haziran Ayına Kadar Üretime Devam Edecek

LG, şirketin ürün stoğunun geri kalanını temizlemeyi umduğu için taahhütte bulundu. Taşıyıcılar ve ortaklarla olan sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmek için haziran ayına kadar akıllı telefonlar üretmeye devam edecek. Şirket, “Bu, müşterilerin halihazırda envanterde bulunan LG cep telefonlarını satın alabilecekleri ve hizmet desteği ve güvenlik yazılımı güncellemelerinin belirli cihazlar için bir süre daha sağlanmaya devam edeceği anlamına geliyor” dedi. “Müşteriler, ek ayrıntılar için yerel müşteri hizmetleri merkeziyle iletişime geçmelidir.” Bununla birlikte, bazı kullanıcılar ve medya kuruluşları daha önce LG’nin Android güncellemelerini alma konusunda son derece yavaş olduğundan şikayet ettiler. LG’nin kendi Alman web sitesi, Android 11 güncellemesini bu yılın dördüncü çeyreğine kadar Wing’e sunmayı planlamadığını söylüyor.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...