LG, Cep Telefonu Piyasasından Ayrılıyor

by Ayse Genc
lg

LG, ABD’deki satışlarda hala 3. sırada yer alan cep telefonu işini kapatacağını duyurdu. Şirket, LG Stylo 6, Wing ve Velvet gibi mevcut telefon envanterini satarken, ” bir süre için, bölgeye göre değişiklik gösterecek ” destek ve yazılım güncellemeleri sağlamaya devam edecek.

Şirket bir basın açıklamasında, “LG’nin inanılmaz derecede rekabetçi cep telefonu sektöründen çıkmaya yönelik stratejik kararı, şirketin kaynakları elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler ve hizmetler arası çözümler gibi büyüme alanlarına ve platformlara odaklanmasını sağlayacak. “dedi.

Şirketin uzun süredir para kaybeden telefon işi için bir alıcı aradığı, ancak alıcı bulamadığı bildirildi. Diğer şeylerin yanı sıra bu durum, LG’nin katlanabilir telefonunun muhtemelen asla gün ışığını göremeyeceği anlamına geliyor. Ancak LG, diğer telefon üreticilerinin ekran üreticisi ve sağlayıcısı olduğundan, aynı teknoloji başka yerlerde de ortaya çıkabilir.

LG Şirketinin Finansal Durumu

LG bir şirket olarak kötü durumda değil. Dördüncü çeyrek gelir açıklamasına göre LG Electronics, ünlü OLED TV’leri de içeren ev aletleri / klima ve ev eğlencesi işlerinde önemli bir kar elde ediyor. Holdinginin batarya ve ekran pazarlarında büyük rol oynayan başka işletmeleri de var. Pek çok kullanıcı LG’yi cep telefonu işindeki ana rolü ile tanıyor. Flip-telefon yıllarında LG, Sprint ve Verizon’da bir dizi büyük satış yaptı ve en çok satanlar arasına girdi. LG başlangıçta ABD’de öne çıktı çünkü Samsung gibi Qualcomm’un CDMA teknolojisi üzerine büyük bir yatırım yapmaya karar verdi. Bu, onu Verizon, Sprint ve Alltel ve Western Wireless gibi şirketler için büyük bir tedarikçi haline getirdi.

lg

Counterpoint Research’e göre, LG hala ve sürekli olarak ABD’deki üçüncü en büyük cep telefonu üreticisi. Counterpoint, Apple ve Samsung’un hakim olduğu bir pazarda, LG’nin son birkaç çeyrekte % 9-13 pazar payına sahip olduğunu söylüyor. Bu oran, 2017’nin başlarındaki % 18 lik orandan geriledi, ancak yine de önemli. LG, yeni ve uygun fiyatlı Çinli satıcıların artmasıyla özellikle son beş yılda küresel olarak azaldı. Counterpoint, şirketin 2015 yılında OPPO, Vivo veya Xiaomi’den daha iyi % 4-5 küresel pazar payına sahip olduğunu, ancak Çin rakiplerinin her biri yaklaşık % 10’luk küresel pazar paylarıyla onu geride bırakmasıyla 2020’nin sonunda % 2’ye düştüğünü söyledi.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...