Fiat 500 ‘Hey Google’ Tanıtıldı

by Ayse Genc
fiat 500

 Google asistanıyla entegre olan ilk otomobil olan Fiat 500 ‘Hey Google’, ne kadar benzin kaldığını sormanıza veya sesinizle kapıları açmanıza olanak tanır.

Popüler Fiat 500 yeni fikirleri denemeye devam ediyor. Kripto para birimlerini denedikten sonra, şimdi Google ile özel bir sürümü duyurdu. Yeni Fiat 500 ‘Hey Google’, Google ile özel bir sürümde yapılan iş birliğinden kaynaklanan, Google Asistan için ek işlevler ve hem aracın içinde hem de dışında markanın ayrıntılarını içeren ilk otomobil.

Google Asistan’ın sınırlamalarından biri, yalnızca kendi marka cihazlarının donanımını kontrol edebilmesidir. Google, yeteneklerini genişletmek için özel izinler almak ve donanıma entegre edilmiş işlevleri sesli komutlarla etkinleştirebilmek için diğer üreticilerle birlikte çalışıyor. Aracın sistemlerinde, örneğin yakıt seviyesi, kat edilen mesafe veya kapı açma ve kapama sisteminin kendisi gibi komutlar.

fiat 500

Fiat ve Google, Arabadaki Sesli Komutların Olanaklarını Keşfediyor

Yeni ‘Hey Google’ sürümü Fiat 500, 500L ve 500X modellerine gelecek. Bu otomobiller, araç sahiplerinin normal olanlara ek olarak bazı eylemleri sesli olarak talep edebilecekleri özel bir bilgi-eğlence sistemiyle donatılmış olacak. Bu komutlar, mobil veya araçla birlikte ücretsiz olarak gelecek olan Google Nest Hub üzerinden talep edilebiliyor. Ek olarak, arabanın içinden asistanla da etkileşime girilebiliyor. Fiat ve Google’ın açıkladığı kullanımlar arasında aracı nereye park ettiğimizi, ne kadar yakıt kaldığını veya bugün kat edilen toplam mesafenin ne olduğunu sorabilmemiz var.

fiat 500

Fiat 500 Hey Google ayrıca, araç belirli bir hızı aştığında veya belirli bir alandan çıktığında uyarılar ayarlamanıza izin verecektir. Şirket, bazı kullanıcıların cep telefonuna arabanın park ettiği yeri sorduğunu ve sesli asistanın adres ve mesafeyle yanıt verdiğini gördüğümüz bir örnek gösteriyor. Ek olarak Google asistanı, acil durum ışıkları veya kapı sistemi gibi dahili sistemlere erişerek, bunların sesle uzaktan etkinleştirilmesine veya kapatılmasına izin verecek. Mopar Connect ve ‘My Fiat’ uygulamasındaki Google Assistant arasındaki entegrasyon sayesinde, sahipler ayrıca bagajı açabilecek veya lastik basıncını kontrol edebilecekler. Otomobilin bilgi-eğlence sistemi, HD çözünürlüklü ve Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu 7 inçlik bir dokunmatik panele sahip.

Fiat 500 İçinde ve Dışında Google Ayrıntıları

Otomobilin dış tarafında, tekerlek kemerlerinden birinde küçük bir ‘Hey Google’ logosu ile Google ayrıntıları bulunacak. Şimdiye kadar hiçbir arabada görmediğimiz küçük bir rozet ve bu, daha geniş bir iş birliği tarzının başlangıcı olabilir.

fiat 500

İçeride hem koltuklarda hem de frenlerde küçük renkli süslemelere sahip döşemeler var. Aracın satın alınmasıyla birlikte Nest Hub cihazlı bir çanta, anahtarlar için bir kılıf ve bir konfigürasyon kılavuzu teslim edilecek. Güç seviyesinde, Fiat 500 Hey Google 70 hp Euro 6D-Final hibrit motorla donatılmıştır. Yeni Fiat 500 Hey Google, 2021’in başlarında 12.500 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...