Airpods Pro Gürültü Engelleme ve Şeffaflık Modu Nasıl Kullanılır?

by Ayse Genc
airpods Pro

AirPods Pro’nun en çekici özelliklerinden ikisi kesinlikle gürültü engelleme ve şeffaflık modudur. Modları nasıl özelleştirebileceğinizi, modlar arasında geçişi nasıl yapabileceğinizi ve bir Airpods Pro ile gürültü engelleme özelliğini nasıl kullanabileceğinizi yazımızda detaylı bir şekilde açıkladık.

AirPods 1.Nesil ve 2.Nesil gibi kulaklıklarda kontroller için AirPods Pro, her bir kulaklığın gövdesine yerleştirilmiş bir çeşit sensör kullanır. Tekli, çiftli ve üçlü dokunuşlar sesi kontrol ederken, uzun bir dokunma (Apple buna uzun bir basma der, ancak gerçekten iki parmakla dokunmalısınız) gürültü giderme ve Şeffaflık modu arasında geçiş yapar.

Aşağıda, gürültü giderme, şeffaflık ve kapatma fonksiyonları arasında geçiş yapmayı, baskı hızı ve baskı süresi dahil olmak üzere sensörlerinizi nasıl özelleştireceğinizi ve yalnızca bir AirPod Pro kullanırken gürültü gidermeyi nasıl etkinleştireceğinizi inceleyeceğiz.

Gürültü Giderme ve Şeffaflık Modu

airpods Pro

1.Sensöre uzun basma: Gürültü giderme ve Şeffaflık modu arasında geçiş yapmak için, AirPods Pro kulaklığınızın gövdelerinden birine basıp bir ses efekti duyana kadar basılı tutun. (Aynı zamanda hafif bir tıklama hissedecek ve duyacaksınız)

2.Kontrol merkezi: Denetim Merkezi’ni açın (son iPhone ‘larda sağ üst köşeden aşağı, eski iPhone ‘larda aşağıdan yukarıya kaydırın). Ses slaytına uzun basın (AirPods Pro ‘yu göstermelidir). Gürültü giderme, şeffaflık ve kapalı arasında geçiş yapın

3.Bluetooth ayarları: Aynı ayarlara ve daha fazlasına iPhone ‘unuzdan da erişebilirsiniz. AirPods Pro’nun yanındaki Ayarlar> Bluetooth> “i” seçeneğine gidin (AirPods Pro’nun telefonunuza bağlı olduğundan emin olun). Ayarları değiştirmek için Gürültü Kontrolünü seçebilirsiniz. Gürültü Kontrolü’nün altında, her iki AirPods Pro kulakiçi kulaklıkta gürültü gidermeyi / şeffaflığı kontrol edip etmeyeceğini veya birinin Siri’yi etkinleştirip etkinleştirmeyeceğini değiştirebilirsiniz.

Airpods Pro Gürültü Giderme ve Şeffaflık Modu Kullanmanın İkinci Yolu

Bonus özellikler: Yalnızca bir AirPod Pro kullanırken gürültü engellemeyi kullanabilirsiniz. Ayarlar> Erişilebilirlik> AirPods’a gidin.Tek AirPod ile Gürültü Önleme’nin yanındaki düğmeye dokunun. Ayrıca, sensörleri etkinleştirmek için gereken basma hızını ve tutma süresini değiştirebilirsiniz.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...