Chrome ‘da Rahatsız Edici “Şifreyi Kaydet” Pop-Up’larını Kapatma

by Ayse Genc
chrome

Google Chrome, tüm web sitesi girişlerinizi kaydetmenize ve senkronize etmenize yardımcı olan yerleşik bir şifre yöneticisiyle birlikte gelir. İstemeyenler için Chrome’daki ısrarlı “Şifreyi Kaydet” bildirimleri nasıl devre dışı bırakacağınızı yazımızda açıkladık.

Yeni bir web sitesine her giriş yaptığınızda, web tarayıcısı otomatik olarak kullanıcı adını ve şifreyi Chrome’a ​​kaydetmek isteyip istemediğinizi soran bir açılır mesaj yükleyecektir. Bunu yaparken, kullanıcı adınız ve şifreniz Google hesabınıza bağlı cihazlar arasında senkronize edilecektir. Windows 10, Mac, Android, iPhone ve iPad’de Chrome için bu kaydetme giriş açılır penceresini devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapma adımları her platform için farklıdır.

Masaüstü için Chrome’da “Şifreyi Kaydet” Pop-Up’larını Kapatın

Chrome

Windows ve Mac için Chrome’da Ayarlar menüsündeki “Parolalar” bölümünden “Parolayı Kaydet” açılır mesajını bir kez ve tümü için devre dışı bırakabilirsiniz. Oraya gitmek için bilgisayarınızdaki Chrome tarayıcısını açın, Chrome araç çubuğunun sağ tarafındaki profil simgenizi tıklayın ve şifreler butonunu (bir anahtar simgesine benzeyen) seçin. Daha sonra, “Şifreleri Kaydetmeyi Öner” seçeneğine geçin. Chrome, can sıkıcı giriş bilgileri kaydetme açılır pencerelerini anında devre dışı bırakır.

Android için Chrome’da “Şifreyi Kaydet” Pop-Up’larını Kapatın

Chrome

Android için Chrome’da yeni bir web sitesinde oturum açtığınızda, akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ekranının altında bir “Şifreyi Kaydet” istemi görürsünüz. Ayarlar menüsüne giderek bunu kapatabilirsiniz. Başlamak için, Android cihazınızda Chrome’u açın ve üstteki araç çubuğundan üç nokta menü simgesine dokunun. Burada “Ayarlar” seçeneğini seçin ve “Şifreler” bölümüne gidin. Ardından “Parolaları Kaydet” seçeneğinin yanındaki butonuna dokunun. Android için Chrome artık kullanıcı adlarını ve şifreleri Google hesabınıza kaydetme konusunda sizi rahatsız etmeyecek.

iPhone ve iPad için Chrome ‘da “Şifreyi Kaydet” Pop-Up’larını Kapatın

iPhone ve iPad uygulaması söz konusu olduğunda, giriş bilgileri kaydetme açılır penceresini devre dışı bırakma adımları farklıdır. Bu adımda, iPhone veya iPad’inizdeki Chrome uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki üç noktalı menü simgesine dokunun. “Ayarlar” seçeneğini seçin ve  “Şifreler” bölümüne gidin. Ardından “Şifreleri Kaydet” seçeneğini açın. iPhone ve iPad için Chrome artık her yeni oturum açma işleminden sonra sizden “Şifreyi Kaydet” demeyi durduracak.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...