iPhone ‘da Müzikli Slayt Nasıl Yapılır?

by Ayse Genc
iphone

iPhone ve iPad’de Fotoğraflar uygulamasını kullanarak en sevdiğiniz fotoğraflardan bir slayt gösterisini kolayca oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.  iPhone veya iPad’inizden farklı kriterler kullanarak belirli fotoğraflar seçin, yazı tipleri ve arka plan müziğiyle özel temalar ekleyin ve ardından başkalarıyla paylaşın.

Fotoğraflar uygulaması iki farklı türde slayt gösterisi sunar. Normal bir slayt gösterisiyle temayı, müziği ve süreyi belirli sayıda seçime göre değiştirebilirsiniz. Bir Anı Filmi, yazı tipini, müziği ve uzunluğu değiştirmek için genel temayı değiştirmenize izin verir. iPhone veya iPad’inizden bir fotoğraf slayt gösterisini nasıl oluşturabileceğiniz, özelleştirebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Fotoğrafları görüntüle

İOS veya iPadOS aygıtınızda Fotoğraflar uygulamasını açın ve Kitaplık simgesine dokunun. iPad’de, uygulamanın tüm komutlarını ve konumlarını görmek için soldaki Kenar Çubuğu düğmesine dokunun. Uygulama, menü başlığından fotoğrafları yıla, aya, güne göre veya tümünü aynı anda görüntüleme olanağı sunar.

Tüm fotoğraflarınızı küçük küçük resimler olarak görüntülemek için Tüm Fotoğraflar’ı seçin. Günleri seçmek size farklı boyutta küçük resimler gösterir. Her ay için bir veya daha fazla fotoğraf görmek için Aylar’ı seçin veya tüm fotoğraflarını görmek için belirli bir aya dokunun. Yıllar öğesine dokunursanız, küçük resimler yıla göre görüntülenir ve yıla, aya ve ardından güne göre detaylandırılabilir. Gün görünümünden veya ay Görünümünden bir Anı Filmi oluşturabilirsiniz.

Güne veya Aya Göre Slayt Gösterisi Oluşturun

Belirli bir güne dayalı bir slayt gösterisi oluşturmak istiyorsanız, Günler başlığını seçin. Fotoğraflarınız arasında gezinin ve belirli bir tarihi bulun. Ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunun. Açılan açılır pencerede Anı Filmini Oynat’a dokunun. Daha sonra bir slayt gösterisi oluşturulur ve belirli bir süre boyunca tema müziğiyle oynatılır.

iPhone

Aylar başlığına dokunup ardından uygun ayı seçerek belirli bir aya dayalı bir slayt gösterisi oluşturun. Otomatik olarak oluşturulan slayt gösterisini izlemek için o ay için üç nokta simgesine dokunun ve açılır menüden Anı Filmini Oynat’ı seçin. Bir slayt gösterisi yapmaya çalışır ancak Anı Filmini Oynat komutunu görmezseniz, tarih / ay slayt gösterisi oluşturmaya yetecek kadar fotoğraf içermiyor demektir. Bu durumda, daha fazla fotoğraf içeren başka bir tarih bulmanız gerekecektir.

iPhone Anılardan Bir Slayt Gösterisi Oluşturun

iPhone

Fotoğraflar uygulaması, belirli bir tarih, etkinlik veya duruma ait ilgili fotoğraflara göre anıları bir araya getirir vee bu anılardan birine dayalı bir slayt gösterisi oluşturur. Sizin İçin simgesine dokunun, ardından beğendiğiniz bir anının küçük resmini seçin. Slayt gösterisini izlemek için görüntünün sağ alt köşesindeki Oynat düğmesine dokunun. Ayrıca diğer kategorilerden slayt gösterileri de oluşturabilirsiniz. iPhone’da Albümler veya Kişiler ve Yerler’i seçin. iPad kullanıyorsanız, kenar çubuğunun görünür olduğundan emin olun ve ardından Kişiler veya Yerler’e dokunun. Doğru albümü, konumu veya kişiyi seçin, ardından Oynat düğmesine dokunun.

Ayrıca videolardan, özçekimlerden ve panoramalardan da slayt gösterileri oluşturabilirsiniz. Bu kategorilerden birini seçin, sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun, ardından oynatmak için Slayt Gösterisi komutunu seçin.

Kendi Fotoğraflarınızı Seçin

Bir slayt gösterisi için kendi fotoğraflarınızı seçmek istiyorsanız, en kolay yol onları önce bir albüme koymaktır. Albümler dokunun, üstteki + simgesine dokunun ve ardından Yeni Albüm öğesini seçin. Albümünüz için bir ad yazın ve Kaydet’e dokunun. Ardından fotoğraflarınıza göz atın ve bu albüme eklemek istediğiniz her resme dokunun. Bitirdiğinizde Bitti’ye dokunun. Yeni albümünüz, Fotoğraflar uygulamasının Albümlerim bölümünde görünür. Şimdi tek yapmanız gereken slayt gösterisi oluşturmak. Açmak istediğiniz albümü seçin, üç nokta simgesine ve ardından Slayt Gösterisi komutuna dokunun. Uygulama slayt gösterinizi çalıştırır.

iPhone

Bir Slayt Gösterisini Düzenleyin

Slayt gösterinizi düzenlemek istiyorsanız slayt gösterisi duraklatıldığında, sağ alttaki Seçenekler komutuna dokunun. Burada temayı ve / veya müziği değiştirebilirsiniz. Slayt gösterisinin temasını değiştirmek için Tema’ya veya arka plan müziğini değiştirmek için Müzik’e dokunun. Seçenekleriniz arasında Origami, Dissolve, Magazine, Push veya Ken Burns bulunur. Slayt gösterisinin süresini, çubuk üzerindeki kaydırıcıyı uzatmak ve yavaşlatmak için sola, kısaltmak ve hızlandırmak için sağa hareket ettirerek değiştirebilirsiniz. Uygulamaya, tamamlandıktan sonra slayt gösterisini tekrarlamasını da söyleyebilirsiniz. Değişikliklerinizi beğenip beğenmediğinizi görmek için slayt gösterisini tekrar oynatın.

iPhone ile Bir Anı Filmini Düzenleyin

Albümünüzü açarak, üç nokta simgesine dokunarak ve Anı Filmini Oynat’ı seçerek de bir Anı Filmini düzenleyebilirsiniz. Rüya gibi, Duygusal, Nazik ve Mutlu gibi uygulayabileceğiniz bir dizi temayı görmek için Anı Filmini duraklatın. Her tema kendi yazı tipini ve müziğini taşır. Ayrıca süreyi kısa ve orta arasında değiştirebilirsiniz. Değişikliklerinizi yapın ve ardından filmi yeniden oynatın.

iPhone

Filmi daha da fazla düzenleyebilirsiniz. Sağ üstteki Düzenle komutuna dokunun. Uygulama, slayt gösterisini düzenlemek için Anılar’a eklemeniz gerektiğini söyler. Tamam’a dokunun. Slayt gösterisinde yer alan başlığı, başlık resmini, müziği, süreyi ve fotoğrafları değiştirmenize izin veren bir ekran açılır. Değiştirmek için herhangi bir öğeye dokunun. Cihazınızda depolanan albümlerden müzik seçebilir ve süreyi ayarlayabilirsiniz. Şovu ne kadar uzun süre yaparsanız, o kadar fazla fotoğraf gösterebilir. Ayrıca slayt gösterisine fotoğraf ekleyebilir ve onları slayt gösterisinden çıkarabilirsiniz. Bitirdiğinizde, gözden geçirilmiş slayt gösterinizi oynatmak için Oynat düğmesine dokunun. Değişikliklerinizi beğenirseniz Bitti’ye dokunun.

iPhone ile Bir Slayt Gösterisi Paylaşın

iPhone

Başyapıtınızı paylaşmak için köşedeki Paylaş simgesine dokunun. Mesajlar, Posta, Facebook, OneDrive, YouTube ve daha fazlası gibi bir hedef seçmek için Paylaş ekranını kullanın. Uygulama daha sonra filminizi seçtiğiniz hizmete aktarır. Facebook gibi bir hizmetle, uygulama slayt gösterinizin önizlemesini yapar ve metin eklemenize, kişileri etiketlemenize veya bir konum eklemenize izin verir. Bitirdiğinizde, slayt gösterisini paylaşmak için Gönder’e dokunun.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...